Európa-liga: valóságos pokol vár a Kolozsvári CFR-re a Celtic Parkban


-A A+

Úgy tartja a fáma, hogy a gyilkos mindig visszatér a tett helyszínére. Ilyen kiszállás előtt áll a Kolozsvári CFR, amelynek labdarúgói csütörtökön este 10 órai kezdettel úgy kell kifutniuk Glasgowban a Celtic Park gyepére, hogy tudják, az ellenfél, és a lelátón helyet foglaló 60 ezer zöld-fehér fanatikus bosszúra éhesen várt a visszavágás lehetőségére.

Mint arról annak idején beszámoltunk, a Kolozsvári CFR a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában 5-4-es összesítéssel legyőzte a skót bajnok Celtic Glasgow-t. Az első, fellegvári mérkőzésen a felek 1-1-es döntetlent játszottak, a vasutasok egy héttel később a Celtic Parkban egy gólzáporos találkozó (4-3) végén a örülhettek a továbbjutásnak.

Dan Petrescu csapata a BL play-offjában 2-0-s összesítéssel kiesett a legrangosabb sorozatból, viszont addigi eredményeinek gyümölcseként lehetőséget kapott arra, hogy az Európa-ligában folytathassa kupaszereplését. Ugyanez a fegyvertény összejött a korábban legyőzött Celticnek is, így aztán a sors valódi iróniája volt, amikor az EL-sorsoláskor mindkét csapatot az E-csoportba osztották be.

Mint írtuk, az első játéknapon a Kolozsvári CFR óriási skalpot gyűjtött a Lazio Róma 2-1-es legyőzésével, az akkor szerzett 3 pontnak, valamint a másik mérkőzésen (Rennes-Celtic 1-1) történt pontosztozkodásnak köszönhetően a tabella első helyére állt.

Ilyen előzmények után jutottunk el az Európa-liga második fordulójához, amikor a kelet-glasgow-i Parkhead negyedben a Celtic bosszúra szomjasan fogadja a CFR-t. A skót bajnok 7 forduló után 6 győzelemmel és 1 döntetlennel vezeti a hazai pontvadászatot, de ugyanez elmondható a 11 forduló után 24 pontos fellegváriakról is.

Európa-liga, a 2. forduló mérkőzései
Asztana FK-Partizan Belgrád (19:55)
Feyenoord- FC Porto (19:55)
Young Boys-Rangers (19:55)
FTC-Ludogorec (19:55)
CSZKA Moszkva-Espanyol (19:55)
Fc Oleksandriya-KAA Gent (19:55)
Saint-Etienne- Wolfsburg (19:55)
RZ Pellets Wac-AS Róma (19:55)
Medipol Basaksehir-Borussia Mönchengladbach (19:55)
Braga-Pozsonyi Slovan(19:55)
Besiktas-Wolverhampton (19:55)
AZ-Manchester United (22:00)
Sevilla FC-Apoel Nicosia (22:00)
FC Lugano-Dinamo Kijev (22:00)
Malmö FF-FC Koppenhága (22:00)
Trabzonspor-FC Basel (22:00)
Fc Krasnodar-Getafe CF (22:00)
Rosenborg-PSV (22:00)
Sporting-Lask Linz (22:00)
Celtic Glasgow-Kolozsvári CFR (22:00)
Lazio-Stade Rennais (22:00)
Arsenal-Standard Liège (22:00)
Vitória Guimarães-Eintracht Frankfurt (22:00)
F91 Dudelange-Qarabag Fk (22:00)
HIRDETÉS







EZT OLVASTA MÁR?

X