Hamarosan elstartol az idei Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia

Huszonegyedik alkalommal kerül megrendezésre a Reál - és humántudományi Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia (ETDK) Kolozsváron, május 24. és 27. között. A konferencia 35 szekcióban, 281 dolgozattal, 313 kíváncsi diákkal, 330 témavezetővel, valamint 129 zsűrivel együtt tárja fel a tudományos világ rejtelmeit. 

A Babeş‒Bolyai Tudományegyetem, a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet és a Kolozsvári Magyar Diákszövetség fejlődési lehetőséget kínál magyar anyanyelvű diákok számára, amellyel részvételi jogot szerezhetnek a hallgatók a magyarországi Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK). A konferenciát megelőzően a különböző szekciók felkészítő előadásokat szerveztek annak érdekében, hogy a résztvevőket segítsék munkájukban. A „Hogyan írjunk szakdolgozatot?” című programsorozat hasznos gyorstalpaló volt a résztvevők és a kíváncsiskodók számára is. 

Jelentkezni az ETDK honlapján lehetett, egész március 12-ig, megjelölve a szakdolgozat témáját, címét, és szakmai vezetőjét. A kivonatokat, valamint a tanári igazolást március 21-ig kellett feltölteni az  online felületen, a dolgozat végleges változatát pedig április 23-ig.  

Miért hasznos jelentkezni az ETDK-ra? Az ETDK-dolgozat remek lehetőséget nyújt saját határaink felfedezéséhez, hasznosnak bizonyul az államvizsga dolgozat megírásához, valamint a konferencián való részvétel pozitív visszhanggal is jár. Ezzel együtt a bemutatásra kerülő kutatási eredmények szorosan összefüggnek a magyar szaknyelv elsajátításával, amely kiválóan fejleszti a hallgatók előadóképességét. Nem utolsó sorban remek kapcsolati hálózatot építhet ki magának a résztvevő egyetemi oktatókkal, tudományos kutatókkal, szakemberekkel és más egyetemi hallgatókkal, valamint a szakmai és erkölcsi siker mellett a résztvevők pénzbeli díjakban is részesülnek.

Az eseményre TUDEK résztvevők is meghívást kaptak, vagyis azok a középiskolás diákok, akik dobogós helyezést értek el a Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciáján. Ők szintén bemutatják majd dolgozataikat az egyes szekcióülések végén, versenyen kívül, biológia, informatika, kémia valamint történelem tematikákban. 

A XXI. ETDK megnyitója az Aula Magnában lesz május 24-én 18 órától-tól, ahol Lakatos Béla, a veszprémi Pannon egyetemről a Diszperz rendszerek természete és modellezése című díszelőadását hallgathatják meg az erdeklődők. Az eseményt május 27-én  egy záró gála kíséri majd az Auditorium Maximumban 18 órától, ezt követően pedig egy állófogadásra kerül sor,  az eseménysorozat ünnepélyes lezárásaként 20:00-tól. 

A konferencia részletes programja elérhető itt.   

Kapcsolódók

Kimaradt?