banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png

Elkészült az őszi iskolakezdés „vészforgatókönyve”

Az osztályteremben legtöbb 10-15 diák ülhet, a gyermekek legtöbb négy órát tölthetnek az iskolában, a tanórák hossza pedig nem haladhatja meg a 30 percet.

Ezt a „vészforgatókönyvet” dolgozta ki az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az őszi iskolakezdésre arra az esetre, ha szeptemberig 14-ig nem csillapodik a koronavírus-járvány Romániában. A dokumentumot már május végén megkapták az egészségügyi minisztériumtól a megyei tanfelügyelőségek – számolt be kedden az edupedu.ro.

Az INSP ajánlása szerint az osztálytermekben négy négyzetméterenként csak egy diák tartózkodhat. Az intézet szakemberei úgy vélik: a „helyi sajátosságok” figyelembevételével a gyermeklétszám növelhető, de fontos, hogy a padokban csak egy-egy tanuló üljön.

Az INSP azt ajánlja, hogy osztályonként a diákok fele vegyen részt az iskolai tanórákon, a másik fele pedig online oktatásban részesüljön. Ezt a rendszert rotációban képzelik el az intézet szakemberei. Azt is ajánlják, hogy a napi 4 tanórából egyet a lehetőségek szerint az iskolaudvaron, a szabadég alatt tartsák meg.   

Az INSP betiltaná az kísérletek végzését a természettudományi órákon. Ezt azzal indokolják, hogy kémiai, fizikai vagy biológiai kísérletek végzése közben a gyerekek „szoros interakcióra” kényszerülnek, és ez kerülendő a járvány idején, miként nem ajánlott az sem, hogy az osztályok egymást váltsák az iskolák laboratóriumaiban.

A teljes dokumentum román nyelven itt olvasható.

Kapcsolódók

Kimaradt?