BL-selejtező: a Vidi-döntetlen Luxemburgban, a Malmö kiütötte koszovói ellenfelét

A magyar bajnok Vidi FC 1-1-es döntetlent játszott a luxemburgi Dudelange otthonában kedden a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

A luxemburgi aranyérmes Dudelange kezdett agilisabban, Kovácsiknak bravúrt is be kellett mutatnia, hogy megóvja a fehérvári kaput a góltól. A folytatásban átvette a játék irányítását a Vidi, de komoly helyzetet nem alakította ki a hazai kapu előtt, egészen a 42. percig, amikor Lazovic perdítését Huszti bombázta a kapuba éles szögből.

Az ugyancsak kedden megrendezett a Drita–Malmö párharc első összecsapása a vendégek 3-0-s győzelmével ért véget, így a Kolozsvári CFR-re nagy valószínűséggel svédországi kiszállás vár a második selejtezőkörben.

Fordulást követően rákapcsoltak a luxemburgiak, sorra alakítottak ki helyzeteket a magyar kapu előtt. A Dudelange próbálkozásai eredményre vezettek: Mélisse távoli bombáját Kovácsik bevédte. A 77. percben javította hibáját a kapus, amikor Stolz megpattanó lövését kipiszkálta a léc alól. A találkozó végén magához ragadta a kezdeményezést a Vidi, de újabb találat már nem esett.

A visszavágót jövő kedden játsszák Felcsúton.

BL-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés
F91 Dudelange (luxemburgi)–Mol Vidi FC 1–1 (Mélisse 58., ill. Huszti 42.)
Torpedo Kutaiszi (grúz)–Sheriff (moldovai) 2–1 (Kimadze 24., Kuhianidze 64. – 11-esből, ill.  Badibanga 14.)
FC Flora Tallinn (észt)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–4 (Sappinen 73. – 11-esből, ill. Szahar 18., Cedek 36., Maman 53., Ezra 85.)
Alaskert (örmény)–Celtic (skót) 0–3 (Édouard 45+2., Forrest 81., McGregor 90.)
Víkingur Göta (feröeri)–Helsingin JK (finn) 1–2 (Vatnhamar 51., ill. Dahlström 9., Gregersen 29. – öngól)
Shkëndija (macedón)–The New Saints (walesi) 5–0 (Emini 14., Ibraimi 38., 53., 60., 66.)
FC Drita (koszovói)–Malmö FF (svéd) 0–3 (Strandberg 13., Traustason 39., Rosenberg 82.)
Cork City (ír)–Legia Warszawa (lengyel) 0–1 (Kucharczyk 79.)