Roland Garros: Simona Halep bejutott a harmadik fordulóba

Simona Halep bejutott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének harmadik fordulójába, miután csütörtökön, egy 68 perces mérkőzésen, 6:3, 6:1 arányban legyőzte az amerikai Taylor Townsendet.

Az év második Grand Slam-tornáján elsőként kiemelt Halep hozta a mérkőzés első négy játékát, a 22 éves Townsend (WTA-72.) ezután nyerte meg első adogatását, a játszma 6:3-mal zárult. A második szett első két game-ét elosztották a versenyzők, ezután már csak Halep nyert, és 6:1-re zárta a játszmát. Halep két ászt ütött, 21 nyerője mellett csak 13 hibát vétett. Townsend mérlege: 1 ász, 9 nyerő és 16 ki nem kényszerített hiba.

A román lány eddigi teljesítményéért 130 000 eurót és 130 WTA-pontot kap, és a következő fordulóban a szerb származású Andrea Petkovićcsal (Németország) játszik, aki az amerikai Bethanie Mattek-Sandset búcsúztatta 6:0, 7:6 (5)-tal. Halep megnyerte a Petković elleni utolsó három meccsét.