Roland Garros: Babos Tímea a nyitókörben kiesett

Babos Tímea egyesben a nyitókörben búcsúzott a francia nyílt teniszbajnokságon. Alexandra Dulgheru és Mihaela Buzărnescu is bejutott a második fordulóba.

Babos Tímea - aki tavaly is már az első fordulóban kiesett a párizsi salakpályás Grand Slam-tornán - hétfőn a selejtezőből főtáblára került spanyol Lara Arruabarrenától kapott ki két szettben, 1 óra 29 perc alatt.

A világranglistán 37. Babos jól kezdett, az első szettben már 5:2-re vezetett, a rivális (91.) azonban egy brékkel visszajött a játszmába, amely végül rövidítéssel és Arruabarrena-sikerrel végződött.

A második felvonás is egy Babos-brékkel indult, de a magyar játékos 2:0-s vezetése után a spanyol sorozatban öt játékot begyűjtve fordított. Ekkor még sikerült szépíteni, 5:3-nál azonban az ellenfél három meccslabdához jutott, és már az elsőt értékesítve begyűjtötte a győzelmet.

Babos párosban még érdekelt Párizsban: a hazai közönség előtt szereplő Kristina Mladenoviccsal játszik majd, akivel megnyerte az Australian Opent.

Hat román játékos a főtáblán

Alexandra Dulgheru 5:7, 7:6 (5), 6:3 arányban győzte le az amerikai Christina McHale-t. A selejtezőből érkezett román lánynak (WTA-160.) 3 óra és 10 perc játék után sikerült nyernie a világranglista 85. helyén álló ellenfelével szemben. A találkozót vasárnap kezdték el, 1-1-es játszmaállásnál azonban megszakították a sötétség miatt. A hétfői folytatás Dulgherunak kedvezett, aki 6:3-ra nyerte a döntő szettet. A második fordulóban az észt Anett Kontaveit (WTA-24.) lesz az ellenfele.

Mihaela Buzărnescu - aki pályafutása során először került fel a párizsi Grand Slam-torna főtáblájára - szintén bejutott a második körbe, miután 6:3, 6:3-ra nyert az amerikai Vania King ellen. Következő ellenfele a svéd Rebecca Peterson (WTA-96.) lesz.

Dulgherun és Buzărnescun kívül négy játékos képviseli még Romániát a Roland Garroson: az első helyen kiemelt, világranglista-vezető Simona Halep az amerikai Alison Riske ellen kezd, Irina Begu a szlovák Anna Karolina Schmiedlova, Sorana Cîrstea az Ausztráliát képviselő Daria Gavrilova, Ana Bogdan pedig a cseh Markéta Vondroutová ellen lép pályára az első körben.