Zsinórban harmadszor bajnok a Sepsi SIC női kosárlabdacsapat

A sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC megszerezte zsinórban harmadik bajnoki címét, miután péntek este Szatmárnémetiben, a rájátszás döntőjének negyedik mérkőzésén 85-76 (21-23, 19-17, 25-21, 20-15) arányban legyőzte idegenben a Szatmárnémeti CSM csapatát.

A Sepsi SIC az elmúlt négy évvben ugyanannyi döntőt játszott, 2015-ben 2-0-ról, 2-3-ra vesztetett a CSM Târgovişte ellen, majd győzött a következő két döntőben: 2016-ban a Gyulafehérvár (3-0), 2017-ben pedig a Kolozsvár ellen (3-1).

A címvédő Sepsi SIC 71-51 és 76-46 arányban megnyerte hazai pályán az egyik fél három győzelméig tartó párharc első két mérkőzését, de nem sikerült behúznia a harmadik meccset is, csütörtökön, hazai pályán, a Szatmárnémeti győzött 68-60-ra.

A negyedik mérkőzésen, 40-40-es félidő után, a második játékrészben a Sepsi SIC felülkerekedett ellenfelén, a hazai csapat utoljára 71-70-re vezetett, amikor még több mint 6 perc játékidő volt hátra.

A bajnokcsapat legeredményesebb játékosa ismét Tyaunna Dominique Marshall volt 22 ponttal, 7 lepattanóval és 8 gólpasszal, Annemarie Gödri Părăunak 20 pontja, 8 lepattanója és 2 gólpassza, Carley Monika Mijovicnak pedig 19 pontja, 5 lepattanója és 2 gólpassza volt.

A Sepsi SIC idén elhódította a Román Kupát is.