CoCo Vandeweghe legyőzte Simona Halepet a stuttgarti negyeddöntőben

Vereséget szenvedett pénteken Simona Halep a 816 000 dollár összdíjazású stuttgarti WTA-torna negyeddöntőjében, a világelső román lányt könnyedén, 6:4, 6:1-re győzte le az amerikai CoCo Vandeweghe.

A világranglista 16. helyén álló, 26 éves Vandeweghe végig uralta a mérkőzést, erőteljes és pontos ütéseivel nem tudta felvenni a harcot az ezúttal gyengébb formában játszó és gyakran hibázó Halep.

Az első játszmában 4:4-ig fej-fej mellett haladt a két játékos, Simonának azonban egyetlen bréklehetősége sem volt. A második szettben aztán négy is adódott, de egyiket sem sikerült kihasználnia.

Halep két ászt ütött a találkozón és négy kettős hibát vétett, Vandeweghe öt ászt ütött és ugyanannyi kettős hibája volt. Eddig egyszer játszott még egymás ellen a román és az amerikai, tavaly, a madridi negyeddöntőben Halep nyert 6:1, 6:1-re.

A stuttgarti tornán nyújtott teljesítményéért Simona Halep 17 334 eurós pénzdíjat és 100 ranglistapontot kap.