Megdolgozott a stuttgarti negyeddöntőért Simona Halep

Bejutott Simona Halep a 816.000 dollár összdíjazású stuttgarti WTA-torna negyeddöntőjébe, miután szerda este 4:6, 6:2, 6:3 arányú győzelmet aratott a szlovák Magdaléna Rybáriková ellen.

A 26 éves, világelső román lánynak egy óra és 53 perces mérkőzésen sikerült nyernie a világranglista 18. helyét elfoglaló Rybáriková (29 éves) ellen.

Simona négy ászt ütött a mérkőzésen, öt kettős hibát vétett, 34 nyerő ütést mutatott be, és 24 ki nem kényszerített hibája volt. Rybárikova két ászt ütött, 19 nyerő ütése és 22 ki nem kényszerített hibája volt.

A negyeddöntőben a német Laura Siegemund és az Egyesült Államokat képviselő CoCo Vandeweghe közötti mérkőzés győztese lesz Halep ellenfele. Az elmúlt két évben a román lány vereséget szenvedett Stuttgartban Siegemundtól: 2016-ban a nyolcaddöntőben, 2017-ben pedig az elődöntőben maradt alul vele szemben.