Több mint 5 év után ismét világelső Roger Federer

Több mint 5 év után ismét Roger Federer vezeti a férfi teniszezők világranglistáját, miután megnyerte a múlt heti, rotterdami versenyt.

A húszszoros Grand Slam-győztes svájci sztár hollandiai sikerével 345 ponttal előzi meg a spanyol Rafael Nadalt a legfrissebb lista élén, s 36 évesen minden idők legidősebb világelsője lett.

Federer először 14 éve és 17 napja, 2004. február 2-án vezette az ATP-rangsort, amelynek eddig 302 héten keresztül állt az élén. Legutóbb 2012 novemberében volt első, azóta öt év és 106 nap telt el.

A top tízben a Rotterdamban döntős bolgár Grigor Dimitrov egy helyet előrelépve már negyedik, míg a New York-i tornagyőztes, dél-afrikai Kevin Anderson pályafutása legjobbjaként a kilencedik.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):