Férfi kézi Eb: meddig viszi a zöldeket a szurkolók hite?

Létezik egy olyan „agyament” forgatókönyv is, amely szerint a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság varasdi középdöntőjének jelenleg utolsó helyén álló Szlovénia is odaérhet az elődöntőre: ennek első mozzanataként kedden este nyernie kell villám-kézilabdát játszó spanyol armada ellen. Kipipálva.

A következő feltételt is nekik kell teljesíteniük azzal, hogy az utolsó fordulóban megverik Csehországot, de ezután jön a neheze, ugyanis az "üdvözüléshez" Macedóniának  csak egy pontot szabad szereznie a következő két összecsapásán (Csehország és Dánia), a spanyol-német mérkőzésnek pedig döntetlennel kell zárulnia. Ez esetben hármas pontegyenlőség alakul ki Szlovénia, Spanyolország és Németország között, az egymás elleni mérkőzések tekintetében pedig a zöldek jönnek ki jobban. Egy kicsit túl sokat kérnek?

Sokkal egyenesebb út vezet a zágrábi elődöntőbe Spanyolország számára, amely a szlovének legyőzésével 6-ra növelné pontjainak számát és csak akkor kellene még összekapnia magát a varasdi középdöntőt záró, Németország elleni összecsapáson, ha Macedónia mindkét mérkőzését (Csehország és Dánia) megnyeri, ugyanis ez esetben a Lazarovéknak 7 pontjuk lenne.

A Varazdin Arenában fergeteges hangulatot varázsoltak a szlovén szurkolók.

Férfi kézi Eb - a szlovén és spanyol himnusz

Közzétette: Maszol.ro – 2018. január 23.

A mérkőzés előtt az volt az egyik legnagyobb kérdés, hogy meg tudják-e állítani a szlovénok a spanyolokat abban, hogy szétkontrázzák őket, ahogy tették két nappal korábban Macedónia ellen. Ehhez nagyon meg kell becsülniük a labdát, a támadásokat lövésig kell vinnük.

Öt perc után 2-2-t mutatott a Varazdin Arena eredményjelzője, és amikor Darko Cingesar a 6. percben megszerezte a a vezetést a szlovénok számára, akkor valósággal felrobbant a csarnok.

A mérkőzést vezető román játékvezetői páros  - Sorin-Laurenţiu Dinu és Constantin Din - rettentő füttyszót kapott bemutatáskor a szlovén tábortól, a zöldek nem felejtették el az első, Macedónia elleni mérkőzésükön nyújtott teljesítményüket. Most sem jártak a szlovének kedvébe, az első 10 perc alatt 3 büntetőt és 3 kiállítást fújtak ellenük. Azt, hogy Szlovénia ilyen körülmények között is vezetni tudott 6-5-re kész csodaszámba ment.

A Dinu-Din-párossal a magyar válogatottnak is meggyűlt a baja, hasonlóképpen Spanyolország ellen. Che pasa?

A spanyol válogatott ilyen kedvező széljárás nélkül is félelmetes játékerők képvisel, ezért nem kellett sokáig várni arra, hogy átvegye a vezetést, a 16 percben 8-6-os állásnál kért először idő Veselin Vujovics, a szlovének szerb edzője.

Két szlovén gól után két spanyol találat következett, így az első félidő utolsó 10 percére fordylva 10-8-at mutatott az eredményjelző tábla. Mivel a kapusok (Gonzalo Perez de Vargas és Urh Kastelic) is nagyszerűen védtek, ezért izgalmas és fordulatos percek következtek, amit a nézők ilyen szurkolással háláltak meg.

30 másodperccel a vége előtt Borut Mackovsek kínai figurával szerezte meg a vezetést Szlovénia számára és mivel a spanyolok időntúli szabaddobása elakadt a falban, a zöldek 13-12-es vezetéssel  - és reménykedve - vonulhattak pihenni.

A második félidő elején Marguc hetesével először vezettek kettővel a szlovénok, majd 35 percig itt is, ott is volt egy-egy találat, ám amikor egy gyors elletámadás végén a szlovénok 3 gólosra növelték előnyüket, akkor Jordi Ribera spanyol kapitány időt kért. (18-15)

Mivel a szerencse is a szlovénok mellé szegődött, ők pedig önkívületben játszottak, előnyük percről percre nőtt. (21-16, a 38. percben, 24-18 a 43. percben)

A második félidő közepén (25-18) vált nyilvánvalóvá, hogy ezt a mérkőzést már csak elveszíteni tudják a szlovénok, két kérdés merült fel csupán: bírják-e azt az iszonyatos iramot, amit a meccsnek diktáltak és sikerül-e megaláző vereséget mérni  spanyolokra?

Tíz perccel a vége előtt először nőtt hét gólosra a zöldek előnye, annak ellenére, hogy két egymásutáni kiállítás miatt percek óta emberhátrányban játszottak. (28-21)

A spanyolok percei következtek, akik 4-0-s sorozattal lopakodtak közelebb, borzolva a szlovén lelátó idegeit. (28-25) Az ibériaiak lendülete nem hagyott alább, ám a szlovéneknek volt válaszuk. A 57. percben 30-26-os állásnál kérte ki utolsó time-outját Ribera mester. Hasztalan, a szlovénok ma megállíthatatlanok voltak. 31-26-ra nyertek és életben tartották elődöntős reményeiket.