A Sportklub pár napon belül másodszor leckéztette meg a Coronát

Nagyon fontos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Brassói Corona ellen az Erste Ligában, amely pontjai egyben beleszámítottak a román bajnoki pontvadászatba is. A kék-fehérek kétgólos hátrányból fordították meg a meccset.

Telt ház és remek hangulat fogadta a csapatok a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a Románia-kupa döntősei ezúttal bajnoki meccsen – méghozzá dupla fontosságú – kellett helyt álljanak. Felvezetésként a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Csíkszeredai Sportklub Szurkolók Egyesülete búcsúztatta Péter Róbertet, aki az idény előtt vonult vissza az aktív jégkorongtól.

A Sportklub kezdett aktívabban és már a negyedik percben Papp lövése után Tőkének kellett nagyot védenie, ahogy pár másodperc múlva Antal Zsombor próbálkozásánál is. A kezdeti roham után kiegyenlítődött a játék képe, majd Bíró Gergő egy pontos lövéssel vezetéshez juttatta az ellenfelet. Rögtön a gól után Walls növelhette volna az előnyt, de ziccerét Onodi hatástalanította. A túloldalon pedig Tőke előbb Szcsasztlivij, majd Taratuhin lövésénél védett hatalmasat.

A második harmadra is, akárcsak az elsőben, maradt a helyenként csapkodó, pontatlan játék a felek részéről. A kiállítások is előtérbe kerültek. Valamivel aktívabb volt viszont a vendég alakulat, amely emberelőnyből növelni tudta a különbséget. Hogy nem 0–2-vel mehettek a felek a második szünetre arról Golovin gondoskodott, aki Taratuhin passzából mattolta Tőkét.

Az utolsó felvonásra egy harcosabb hazai csapat jött ki és akárcsak a Román-kupában most is harmad elején lerendezte a párharcot. Előbb Bíró Tamás kapu mögül visszatett pakkját Flinta, majd pár percre rá Moldován passzát Fodor pofozta be a hálóba. Nyíltabb játék vette kezdetét brassói részről, akik kockáztattak. Volt, hogy fölényt tudtak kovácsolni maguknak, de eredményre nem vezetett az okosan játszó kék-fehérekkel szemben. Az utolsó percre a vendégek trénere Martin Lacroix meghúzta a kapuslehozatalt, de Brnak ezt kihasználta és lezárta a meccset.

Mestermérleg
Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub: – Nagyon nehéz meccs volt annak ellenére, hogy jól kezdtük, helyzeteket alakítottunk ki. A második felvonásba rosszul álltunk bele, de keményen dolgoztunk, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Jókor szereztünk gólokat, amivel sikerült végül megfordítani az állást.
Martin Lacroix, Brassói Corona: – Az első harmadban a kapusunk bemutatott egy pár nagyszerű védést, majd az első gólunk után jól játszottunk, hogy a második után kontrolláljuk a meccset. A harmadik harmadban viszont pár hibát azonnal kihasznált a hazai csapat és itt elveszítettük a meccset. Sok kiállítást kaptunk, úgy tűnt mintha csak egyik oldalra fújnának a bírók. Ez pedig sok energiánkat emésztette fel.