Női kézi vb: a spanyolok legyőzésével már nyolcaddöntősök a trikolórok

Románia 19-17 (9-7) arányú győzelmet aratott kedden Trierben Spanyolország ellen, a Németországban zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, és ezzel gyakorlatilag bejutott a nyolcaddöntőbe.

Románia gyengén kezdte a mérkőzést, a spanyol csapat 0-2-re, 1-3-ra, 2-4-re is vezetett, de a románok 4-4-re egyenlítettek, majd 4-6 után egy 5-0-s etappal 9-6-ra elhúztak, a szünetben 9-7-et mutatott a tabella.

A spanyolok három góllal nyitottak a második félidőben (9-10), majd 12-14 is volt az állás. A spanyol Ambros Martin vezetésével a román válogatott 17-en utolérte ellenfelét, majd a végén két gólt dobott és egyet sem kapott, és ezzel 19-17-es megérdemelt győzelmet aratott.

A csoport másik mérkőzésein Szlovénia 32-25-re legyőzte Angolát, Franciaország pedig 35-13-ra verte Paraguayt.

Románia eddigi mérkőzései:
Románia - Paraguay 29-17 (16-7)
Szlovénia - Románia 28-31 (14-14)
Románia - Spanyolország 19-17 (9-7)

Az A csoportot Románia vezeti 6 ponttal, a 4-4 pontos Franciaország, Spanyolország és Szlovénia, illetve a pont nélküli Angola és Paraguay előtt.

A következő forduló csütörtökön lesz, amikor Paraguay Szlovéniával, Románia Angolával (19 óra) és Spanyolország - Franciaországgal játszik.