EYOF: Imre Emil ezüstérmes lett 500 méteren

Ezüstérmet nyert a csíkszeredai Imre Emil a február 17–22. között Romániában zajló 11. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF). short-track-proba-la-cort-romanul-emil-imre-a-ratat-medalia-in-proba-de-short-track-1-500-metri-din-cauza-unei-cazaturi-18444969

A 17 éves székelyföldi short track-korcsolyázót csak az orosz Denisz Ajrapetyán tudta megelőzni. A dobogó harmadik fokára Leonardo Palla állhatott fel.

Imre Emil korábban úgy végzett 6. helyen az 1500 méteres versenyben, hogy az utolsó körökben összeütközött az egyik francia sportolóval, elesett és időt veszített.

Korábban, az 1500 méteres számban Imre Emil első, Antal Tamás pedig harmadik lett futamában, így mindketten bejutottak az elődöntőbe. A legjobb 18 között Imre a második, Antal pedig a negyedik helyen végzett, így előbbi az A, a második pedig a B döntőbe jutott be.

Előbb a B döntőt rendezték, ahol a fiatal madéfalvi Antal Tamás negyedik lett, és ez összesítésben a 10. helyet jelentette. Imre Emil a legjobb hat között sokáig érmes helyen állt, az utolsó körökben azonban összeütközött az egyik francia sportolóval, sajnos, elesett, időt veszített, így csak a 6. helyet szerezte meg.Emil-Imre-agerpres 6767029

A lányok versenyén egyik romániai sportolónak sem sikerült a továbbjutás.

A short track versenyek 3000 méteres vegyes váltóinak előfutamaiban a romániai csapat 12 induló staféta közül csak a 10. időeredményt érte el, így nem jutott tovább.

A short track versenyek hétfőn (február 17.) az 500 méteres futamokkal, kedden (február 19.) pedig az 1000 méteres versenyszámokkal, illetve a 3000 méteres vegyes váltó döntőjével folytatódnak. A vetélkedők mindkét napon 10–14.30, illetve 19.30–20.30 között zajlanak, a nézőközönség belépése ingyenes.