US Open: kialakult a negyeddöntők mezőnye

A világelső Rafael Nadal és a 19-szeres Grand Slam-győztes Roger Federer is sima győzelemmel jutott a negyeddöntőbe a US Openen.

A 31 éves spanyol az ukrán Olekszandr Dolgopolovot búcsúztatta, ezzel megszerezte 50. győzelmét az amerikai Grand Slam-versenyen, amelyen a második, a 2013-as New York-i GS-diadala óta először jutott be a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben az orosz Andrej Rubljov vár rá, aki szintén három szettben verte meg ellenfelét, a kilencedik kiemelt David Goffint. A 19 éves orosz a legfiatalabb férfi negyeddöntős a US Openen Andy Roddick 2001-es menetelése óta.

Bár Roger Federer a második játszma után orvosi segítséget kért – utólag kiderült, hogy csak elővigyázatosságból –, így is három sima szettben győzött a német Philipp Kohlschreiber ellen. A negyeddöntős ellenfele az argentin Juan Martín del Potro lesz, aki két meccslabdát hárítva, döntő szettben jutott túl a hatodik kiemelt osztrák Dominic Thiemen. Juan Martín del Potro 2009-ben nyert US Opent, akkor éppen Roger Federert győzte le a döntőben.

A nőknél a világelsőség megtartásáért is küzdő Karolína Plísková csupán 45 perc alatt, egyetlen játékot engedve az amerikai Jennifer Bradynek, jutott be a negyeddöntőbe. A legjobb négy közé jutásért a szintén amerikai, egyre jobban a közönség kedvencévé váló Coco Vandeweghe-gel csap majd össze.

Nem volt eseménytelen a negyedik kiemelt ukrán Elina Szvitolina és a 15. kiemelt amerikai Madison Keys mérkőzése sem. Miután az amerikai rövidítésben megnyerte az első szettet, a második játszmában csupán egyetlen játékot tudott nyerni az ukrán ellen, a döntő szettben pedig brékhátrányból fordítva nyerte meg a találkozót 7:6, 1:6, 6:4-ra. A negyeddöntőben a világranglista 418. észt Kaia Kanepi vár rá.

US OPEN (50 400 000 dollár, kemény pálya)