BL-selejtező: idegenben szerepelnek a román csapatok

A bajnok FC Viitorul Cipruson, míg a FCSB Csehországban verekedheti be magát a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörébe. Szerdán tizenhárom párharc visszavágóját rendezik meg Európa-szerte.

A múlt héten a Viitorul 1–0-ra legyőzte hazai pályán az APOEL-t, így Gheorghe Hagi csapata jó esélyekkel várja a nicosiai mérkőzést. A ciprusiak időközben edzőt cseréltek, a holland Mario Been állásába került a romániai kudarc. A régi-új edző, Giorgosz Donisz a 2013/2014-es idényben a Bajnokok Ligája csoportkörébe vezette az APOEL-t.

A Steaua csapatának a továbbjutáshoz – előreláthatólag – győznie kell a Viktoria Plzen pályáján, ugyanis egy kevés gólos döntetlennel (0–0, vagy 1–1) a csehek mennének tovább. Bukarestben 2–2 lett a végeredmény, ami az idegenbeli gólok miatt a Plzennek kedvez.

A BL harmadik selejtezőkörének vesztesei átkerülnek az Európa Liga selejtezőjébe, a győzteseknek pedig egy újabb párharcot kell lejátszaniuk a főtáblára kerülésért. Azok a csapatok, amelyek a Bajnokok Ligája-selejtező utolsó (playoff-) körében elbuknak, az Európa Liga csoportkörében vigasztalódhatnak.

Kedden az azeri bajnok Qarabağ FK tudta le elsőként a harmadik selejtezőkört, a kaukázusi együttes 2–1-es összesített eredménnyel búcsúztatta a moldáv FC Sheriff Tiraszpolt.