U20-as atlétikai EB: ezüstöt nyert a kolozsvári Miklós Andrea

Pénteken aranyat, szombaton ezüstöt és bronzot nyertek romániai sportolók az olaszországi Grosettóban megszervezett U20-as atlétikai európa bajnokságon, írja a ProSport.

A női 400 méteres síkfutáson a kolozsvári Miklós Andrea személyes rekordot döntött 52,31 másodperccel. Ezzel az eredménnyel ezüstéremben részesült, csak az ukrán Anastasyia Bryzhina előzte meg, 52,01 másodperccel. A harmadik helyre a brit Hannah Williams futott be 52,55 másodperccel.A fiatal kolozsvári síkfutóval készült interjúnk itt olvasható.

A dornavátrai Dorin Andrei Rusu, miután pénteken 10000 méteren aranyérmes lett, szombaton az 5000 méteres síkfutás után is dobogóra állhatott: 14:46,07 perccel harmadiknak futott be a norvég Jakov Ingebrigtsen (14:41,67) és a spanyol Tariku Novales (14:44,66) után.

Az atléta edzője, Cristian Prasneac nem sokkal a második díjátadó után Facebook-oldalán üzent a dornavátraiaknak és a finanszírozó helyi tanácsnak, remélve, hogy a ragyogó eredmény mögött álló munkát „tiszteletben tartják”.