Davis-kupa: Dánia kipipálva, jöhetnek a hollandok

Megszerezte Románia harmadik győzelmét a Tecău-Mergea páros a Dánia elleni Davis-kupa meccsen. A román teniszezők győzelme egyúttal azt is jelenti, hogy Ciprian Porumb csapat minimális meccsszámmal kvalifikálta magát az euro-afrikai zóna I-es csoportjának második fordulójába, ahol Hollandia lesz a trikolórok ellenfele.parosromanok

Majdnem teltház fogadta a játékosokat a Kolozsváron rendezett Davis-kupa mérkőzések második napján, amelyen a párosok mérték össze tudásukat. A hazai csapatot Horia Tecău és Florin Mergea képviselte, míg Dánia válogatottjából Frederik Nielsen és Thomas Kromann állt ki a pályára.

A péntekihez képest több néző és ezzel arányosan nagyobb üdvrivalgás fogadta a román csapat bemutatását. Magas színvonalú csatára lehetett számítani már a csak abból kiindulva, hogy a négy pályán levő játékos közül hármat a világ legjobb száz páros teniszezője között tartják számon: közülük Tecău az előkelő nyolcadik helyen áll a világranglistán, Nielsen huszonegyedik, Mergea pedig nyolcvanhatodik a legfrissebb világranglistán. A dánok kiválósága, Nielsen már a második meccsét játszotta a hétvégén – pénteken ő vesztette el Marius Copil ellen az első mérkőzést.

A román csapat a harmadik győzelméért állt ki a pályára, míg a dánok a tegnapi két verségen próbáltak meg javítani.danok

Kiegyensúlyozottan kezdődött a meccs, a látványos labdamenetekkel (a nézők legnagyobb örömére): mindkét páros hozta a saját szerváit, sokáig egyenlő volt az állás. A közönségszórakoztatást nemcsak a játékukkal valósították meg a teniszezők – bár például Tecău egy-egy megmozdulása hosszú másodpercekig tartó hangos üdvrivalgást váltott ki. Nielsen nemcsak kiváló teniszezői képességeit mutatta meg, hanem azt is, hogy igazi showman tud lenni a pályán: viccesen odaszólt a bírónak, sikongatott örömében vagy bánatában – mosolyt csalva az amúgy is jól szórakozó nézők arcára. 6:5-ös állásnál a dán páros szervált, a románok pedig közel álltak a brékhez – az ellenfelek azonban nem hagyták magukat, így az első szett végén rövidítés következett. Magabiztosan hozták a győzelmet a románok – jó játékuknak és Kroman hibéinak köszönhetően megnyerték az első játszmát.parosromanok

A második szett elején tarolt a Tecău–Mergea páros, megnyerték az első három adogatást – magabiztosságuk pedig sokszor kényszerítette hibára az ellenfeleket, egyre inkább demoralizálva őket, 4:1-nél nyerték meg először szervájukat. Egyre nőtt a román előny, ennek a magabiztosságnak meglett a gyümölcse, hiszen nagy fölénnyel, 6:2-re hozták a második szettet.

Szépített a magyar csapat Chişinăuban. A két pénteki egyes elvesztése után a párost szombaton megnyerték a magyar férfiteniszezők a házigazda moldovaiak ellen a Davis-kupában, az euro-afrikai zóna II-es csoportjának első fordulóbeli összecsapásán. A Fucsovics Márton és Gödry Levente alkotta duó három szettben, 6:3, 6:2, 6:2-re diadalmaskodott a házigazdák kettősével szemben Chişinăuban, így szépített. Vasárnap újabb két egyes összecsapást rendeznek Albot–Fucsovics és Dubarenco–Filipenkó szereposztásban, s a magyaroknak mindkettőt meg kell nyerniük a továbbjutáshoz. EREDMÉNYEK Dubarenco–Fucsovics 3:6, 6:3, 6:4, 6:4; Albot–Filipenkó Viktor 6:1, 6:3, 6:3; Maxim Dubarenco, Radu Albot–Fucsovics Márton, Gödry Levente 3:6, 2:6, 2:6.

Fordított előjellel indult a harmadik szett, az első két game-ben az északiak diadalmaskodtak, de a szerváló Nielsen ekkor hullámvölgybe került: sorozatban több szervát rontott el, alaposan megtornáztatva ezzel a labdaszedő fiúkat. Ennek is köszönhetően gyorsan egyenlítettek Tecău-ék, esélyeshez méltóan használták ki lehetőségeiket és újra magukhoz ragadták a vezetést – ugyan a dánok még megnyerték saját szervájukat, de a triolórok a mérkőzés végéig már nem engedték ki a kezükből a vezetést, és szerezték meg a román csapat harmadik győzelmét. A csarnokban tartózkodó nézők hosszú percekig ünnepelték kedvenceiket.parosdanok2

Az első két meccsnapot sikeresen zárta tehát a román csapat, mindhárom mérkőzésükön diadalmaskodtak, így az utolsó két meccs előtt bebiztosították győzelmüket, holnap már tét nélkül léphetnek pályára. A dánok pedig már nem biztos, hogy olyan jól érzik magukat Kolozsváron, mint a hét elején.