Jégkorong: a jó barátoktól is kikaptak a magyarok

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Kijevben zajló divízió I-es jégkorong-világbajnokságon a magyar válogatott. A nemzeti csapatot Ausztria és Dél-Korea után Lengyelország múlta felül a csütörtöki negyedik fordulóban.

Bartalis Istvánék egyetlen gólt sem tudtak szerezni a hatvanperces játékidő során, a lengyelek viszont egymás után kétszer is betaláltak a második harmadban. Krzysztof Zapala öt az öt ellen, míg Tomasz Malasinki emberhátrányos szituációban vette be Bálizs Bence kapuját. A legvégén a magyar válogatott plusz mezőnyjátékossal próbált szépíteni, de a végeredmény 2–0 maradt.

Ezzel eldőlt, hogy a magyarok nem jutnak vissza az elit csoportba, igaz, kiesni sem fognak, hiszen a kijevi torna utolsó helyét már „kibérelték” az ukránok. Rich Chernomaz együttese a nyitófordulóban 5–3-ra győzött a házigazdák ellen, utolsóként pedig Kazahsztánnal mérkőzik meg a magyar csapat, péntek kora délután (13.30).

Divízió I/A jégkorong-világbajnokság, Kijev, 4. forduló

Lengyelország–Magyarország 2–0 (0–0, 2–0, 0–0)
gólok: Krzysztof Zapala (26. perc) és Tomasz Malasinki (26. perc, emberhátrányból)
lövések aránya: 27–25.
​kiállítások: 14, illetve 16 perc