Liga 1: Rivaldo fia is betalált a CFR kapujába

Első győzelmét szerezte meg a román labdarúgó-bajnokság rájátszásában a Dinamo. Cosmin Contra csapata szerdán este a Kolozsvári CFR-t múlta felül a bukaresti Nemzeti Arénában rendezett mérkőzésen, végeredmény: 2–0.

Mindkét gól az első félidőben született, a 21. percben Adam Nemec vette be Mihai Mincă kapuját egy szögletrúgás után. A játékrész végén Rivaldinho duplázta meg a piros-fehérek előnyét, a fiatal brazil csatár a világbajnok és BL-győztes Rivaldónak a fia.

A Kolozsvári CFR a 85. percben állt közel a gólszerzéshez, de a találatot leshelyzet miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Moldvai sikerek

Szerdán két mérkőzést rendeztek meg az alsóházban, az FC Botoșani három góllal verte hazai pályán a Voluntari együttesét, míg a Poli Iași Medgyesen győzött két góllal.

Román labdarúgó 1. osztály, rájátszás 4. forduló

Felsőház (playoff)

• Dinamo Bukarest–Kolozsvári CFR 2–0 (2–0)
  • gól: Adam Nemec (21.), Rivaldinho (43.)

• FC Viitorul–CS Universitatea Craiova (csütörtök, 18.00)

• FCSB–Astra Giurgiu (csütörtök, 21.00)

Alsóház (playout)

• Medgyesi Gázmetán–CSM Politehnica Iași 0–2 (0–1)
  • ​gól: Vasile Gheorghe (45., büntetőből), Cătălin Ștefănescu (85.)

• FC Botoșani–FC Voluntari 3–0 (1–0)
  • gól: Cătălin Golofca (25.), Gabriel Vașvari (72., büntetőből), Fülöp Lóránd (81.)

• Temesvári ACS Poli–Concorida Chiajna 0–0
  • Marosvásárhelyi ASA–Pandurii Tg. Jiu 0–0

Címlapi illusztráció forrása: espnfc.com.