Miami: kiesett a negyeddöntőben Simona Halep

Nem jutott a legjobb négy közé Simona Halep a Miamiban zajló, 6.993.450 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna női versenyében, miután a negyeddöntőben, három játszmában, 3-6, 7-6 (7), 6-2 arányban alulmaradt a brit Konta Johannával szemben.

Halepnek több alkalma is volt, hogy behúzza a meccset, de nem sikerült élnie ezekkel, és 2 óra 30 perces csata után elveszítette a negyeddöntőt. Halep jól kezdte a mérkőzést, 2-1-nél megnyerte ellenfele adogatását és 6-3-ra hozta az első játszmát.

A 25 éves román játékos katasztrofálisan kezdte a második szettet, Konta 0-3-ra elhúzott és 0-4-hez is break-labdája volt. Halep ezt megmentette, 3-3-nál kiegyenlített, 3-4 lett Konta javára, de Halep két játékot megnyert, és 5-4-nél a meccsért adogathatott, ám két kettős hibát is elkövetett és Konta kiegyenlített, a rövidítést a brit 9-7-re nyerve kiharcolta a döntő szettet.

A nemrég sérülésből felépült Halep a 30 Celsius-fokos melegben fizikailag is rosszul bírta a döntő szettet és a brit játékos 2-6 arányban megnyerte azt. Halep ezért a teljesítményéért 146.575 dollárt és 215 WTA pontot kap.

A világelső Angelique Kerber is búcsúzott a miami tornától, őt Venus Williams győzte le két szettben. A 36 éves amerikai - aki 1998-ban, 1999-ben és 2001-ben nyerte meg a floridai tornát – a döntőért Kontával játszik majd.

A férfiaknál a 14-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal kétszettes győzelemmel jutott be az elődöntőbe. A spanyol sztár szerdán a hazai közönség előtt szereplő Jack Sockot búcsúztatta úgy, hogy ellenfelének a második szettben két labdája is volt a 3:0-ás vezetéshez.

Nadal a négy között az olasz Fabio Fogninivel találkozik, aki nagy meglepetésre könnyedén verte a második helyen rangsorolt Nisikori Kejt. A 29 éves Fognini 2007 óta az első játékos Miamiban, aki nem kiemeltként bejutott az elődöntőbe.