Kézi-vb: a horvátok nyerték a nyugat-balkáni bronzcsatát

A londoni olimpián és a tavalyi Európa-bajnokságon is harmadik horvátoké lett a bronzérem a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokságon, miután a szombat esti helyosztón öt góllal nyertek a 2012-es Eb-n hatodikként végzett szlovénok ellen.horvat

A két délszláv együttest felvonultató barcelonai kisdöntőben a várakozásnak megfelelően éles csata zajlott az első pillanattól kezdve, s nagyobb előnyre egyik gárda sem tudott szert tenni. Az első félidő hajrájában jobban összpontosító horvátok végül is 14-13-as vezetés birtokában várhatták a folytatást.

A második félórában a szlovénok megrogytak, védekezésben és támadójátékban is visszaestek. Olyannyira, hogy a szünet után hosszú perceken át hiába rohamoztak, csupán egyetlen akciójuk zárult góllal, miközben riválisuk egyre jobban elhúzott. A 41. percben már 21-14 volt a horvátok javára, majd a különbség még tovább nőtt (25-17), így a horvát együttes kiengedhetett, a szlovénok érdemben már egyszer sem kerültek közel hozzájuk.

A 3. helyért: Horvátország-Szlovénia 31-26 (14-13)