Miami Open: Halep, Țig és Cristea is bejutott a harmadik fordulóba

Simona Halep, Patricia Țig és Sorana Cristea is bejutott a a Miamiban zajló, 6.993.450 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna női versenyének harmadik fordulójába. A román teniszezők közül csak Irina Begu kényszerült búcsúzni.

A harmadik kiemelt Simona Halep a japán Naomi Osakát győzte le három játszmában, 6-4, 2-6, 6-3-ra. Halepnek 1 óra és 53 perc játék után sikerült nyernie, a mérkőzést két alkalommal is megszakították az eső miatt.

We missed this beautiful smile. @Simona_Halep pic.twitter.com/g1O8j3VZe7

— Team Halep (@FansOfSimona) March 24, 2017

A következő fordulóban az Ekaterina Makarova (Oroszország) és Anett Kontaveit (Észtország) közötti találkozó győztese lesz Halep ellenfele.

A következő román lány, aki pályára lépett a floridai tornán Irina Begu volt, aki váratlan vereséget szenvedett Lara Arruabarrenától. A világranglista 72. helyén álló spanyol versenyző háromjátszmás csatában (3-6, 6-4, 6-3) győzte le Begut, aki 22.325 dolláros pénzdíjat és 35 WTA-pontot kap a tornán nyújtott teljesítményéért.

Patricia Maria Ţig azonban továbbjutott a miami torna harmadik fordulójába, miután - meglepetésre - sikerült legyőznie a 22. helyen kiemelt Kristina Mladenovicot (Franciaország). A világranglista 95. helyén álló, 22 éves román játékos két óra játék után, két játszmában (7-6 (4), 6-2) búcsúztatta ellenfelét, aki az Indian Wells-i tornán 6-3, 6-3-ra nyert Simona Halep ellen.

Ţig következő ellenfele az amerikai Venus Williams és a brazil Beatriz Haddad Maia közötti mérkőzés győztese lesz.

Sorana Cîrstea is pénteken fejezte be az eső miatt félbeszakadt, előző napi mérkőzését. A világranglista 65. helyén álló Cîrstea három játszmában, 7-6 (4), 3-6, 6-3-ra nyert a Lettországot képviselő, 19. helyen kiemelt Anasztaszija Szevasztova ellen. ​A román teniszezőre a 12. helyen kiemelt dániai Caroline Wozniacki vár a harmadik fordulóban.