Aus Open: Azarenka örülhetett Serena vereségének

Bár az első játszmát még megnyerte Serena Williams, a második szettben megfájdult a dereka, és szoros csatában kikapott 19 éves barátnőjétől, Sloane Stephenstől az Australian Open negyeddöntőjében, így egyhuzamban megnyert 18 Grand Slam-meccs után veszített. Stephens ellenfele a Szvetlana Kuznyecovát felülmúló Viktorija Azarenka lesz az elődöntőben.f stephens 10 55

Mivel az amerikai szakemberek és szakírók lépten nyomon hangsúlyozzák, hogy Sloane Stephens lehet Serena Williams utódja, az Australian Open szerdai negyeddöntője volt az első a női meccsek közül, amelyet felfokozott izgalommal vártak Melbourne-ben. Még akkor is, ha komolyan nem lehetett gondolni, hogy a bombaformában lévő Serenát Marija Sarapován kívül bárki meg tudja szorongatni…

Más kérdés, ha az elmúlt két Grand Slam-tornán győztes amerikai nem teljesen egészséges. A Stephenst már a januári brisbane-i WTA-torna elődöntőjében 6:4, 6:3-ra legyőző Serena az első szettet ezúttal is különösebb gond söpörte be (6:3) 28 perc alatt. Ezt követően azonban fájós dereka keresztülhúzta számításait. Nyilván nem tett jót a csak kívülről robotnak tűnő Serenának, hogy keddi szabadnapján két és fél órás páros csatába bonyolódott Venus Williams oldalán (ráadásul ki is kaptak az Errani, Vinci kettőstől), a Stephens elleni második szett derekán ennek megfelelően egyre jobban küzdött sérülésével. Hiába tudott kiegyenlíteni óriási kínok között ellenfele 5:3-as vezetéséről, a következő két gémmel a szett is elúszott.f williams 10 50 Innen pedig már csak az volt a kérdés, hogy Stephens mennyire tud elvonatkoztatni attól, hogy a háló másik oldalán egy „verhetetlen” legenda szenved. Őt azonban már kiskorától arra nevelik, hogy ragadja meg a kínálkozó alkalmat, így 6:4-gyel le is zárta a meccset, és bejutott az elődöntőbe.

Ennek nála talán csak a címvédő Viktorija Azarenka örült jobban… A világelső ugyanis már korábban megnyerte a saját negyeddöntőjét az orosz Szvetlana Kuznyecova ellen. Azarenka a rossz kezdés (2:4) ellenére nem töltött különösebben sok időt a pályán a korábbi kétszeres Grand Slam-győztes ellen, és a nagy nehezen 7:5-re megnyert első szettet követően már az ő sikításai töltötték be Melbourne légterét.f azarenka 10 51

„Az elején kicsit nehezen szoktam hozzá Kuznyecova szokatlan stílusához, de a negyeddöntőben nincs könnyű mérkőzés. Örülök, hogy csúcsformában tudtam teniszezni” – mondta Azarenka, aki akkor még nem is tudta, hogy nem Serenával kell megküzdenie a döntőért.