Kézilabda-vb: Norvégia megállította a magyar csapatot

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31:28-ra kikapott Norvégia csapatától a franciaországi világbajnokság keddi negyeddöntőjében, így búcsúzott a tornától.

A norvégok eleinte percenként szerezték a góljaikat (6–1), rendkívül pontosan, gyorsan játszottak, védekezésben hatékonyan semlegesítették a magyar próbálkozásokat. Többször is hosszú percekig gólképtelen maradt a csapat, mert nem sikerült lassítania ellenfele játékát, a skandinávok hátsó alakzata pillanatok alatt visszarendeződött – a szünetben 17–10-re vezettek.

Lényegi változást a második felvonás sem hozott, továbbra is tempókülönbség volt a két együttes között, a norvégok gyorsabban kézilabdáztak, erőszakosak, rendkívül mozgékonyak és motiváltak voltak, és magabiztosan, végig vezetve győztek.

A magyar válogatott a torna hetedik helyén végez, amennyiben Katar nem jut tovább Szlovéniával szemben a kedd esti negyeddöntőből. Ha a közel-keleti együttes sikerrel jár, Javier Sabaté szövetségi kapitány csapata nyolcadikként zár.