Messi mesterhármasával maradt százszázalékos a Barca

Az FC Barcelona és az Atlético Madrid megőrizte százszázalékos mérlegét a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a csoportkör harmadik fordulójában.

A Barcelona a korábbi sikeredzője, Josep Guardiola által irányított Manchester Cityt intézte el könnyedén, míg az Atlético az orosz Rosztov otthonából vitte el a három pontot a szerdai játéknapon.

A katalánok az ötszörös aranylabdás Lionel Messi góljával szereztek vezetést, ez volt a gránátvörös-kékek csatártriójának (Messi, Suárez és Neymar) 2016-ban szerzett 100. találata. Ennek ellenére a hazaiak elég nehéz helyzetbe kerültek az első félidőben, mivel sérülés miatt két válogatott védőjüket, Jordi Albát, majd Gerard Piquét is elvesztették.

Az 53. percben emberelőnybe került a Barcelona, miután a klubtól a nyáron távozott Claudio Bravo eladta a labdát, Luís Suárez kapuba tartó lövését pedig a 16-oson kívül kézzel blokkolta. A létszámfölényben néhány percen belül Messi révén gólt szerzett a Barcelona, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a három pont sorsát. A 69. percben egy újabb nagy hibát – melyet a német válogatott Ilkay Gündogan követett el – kihasználva Messi már mesterhármasát ünnepelhette.

Jérémy Mathieu kiállítását követően ugyan kiegyenlítődött a létszám, de a találkozó végkimenetelét ez már nem befolyásolta. A 87. percben még a Messi által kiharcolt büntetőt Neymar kihagyta, de a brazil támadó két perccel később akcióból javított.

A csoport másik mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach 2-0-ra nyert a Celtic Glasgow otthonában. A német együttes 1977 után győzött újra idegenben a legrangosabb európai kupában.

A játéknap legnagyobb különbségű győzelmét az Arsenal aratta: az Ágyúsok – többek között Mesut Özil pályafutása első mesterhármasának is köszönhetően – 6-0-ra ütötték ki a bolgár Ludogorec együttesét.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Arsenal (angol)–Ludogorec (bolgár) 6-0 (2-0)

• gól: Sanchez (12.), Walcott (42.), Oxlade-Chamberlain (47.), Özil (56., 83., 87.)

Paris Saint-Germain (francia)–FC Basel (svájci) 3-0 (1-0)

• gól: Di María (40.), Lucas (62.), Cavani (90+3.)

A csoport állása: 1. Arsenal 7 pont (9-1), 2. Paris Saint-Germain 7 (7-2), 3. FC Basel 1 (1-6), 4. Ludogorec 1 (2-10)

B csoport:

SSC Napoli (olasz)–Besiktas (török) 2-3 (1-2)

• gól: Mertens (30.), Gabbiadini (68., 11-esből), illetve Adriano (13.), Aboubakar (38., 86.)

Dinamo Kijev (ukrán)–Benfica (portugál) 0-2 (0-1)

• gól: Salvio (9., 11-esből), Cervi (55.)

A csoport állása: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 5, 3. Benfica 4, 4. Dinamo Kijev 1

C csoport:

Celtic Glasgow (skót)–Borussia Mönchengladbach (német) 0-2 (0-0)

• gól: Stindl (57.), Hahn (77.)

FC Barcelona (spanyol)–Manchester City (angol) 4-0 (1-0)

• gól: Messi (17., 61., 69.), Neymar (89.)
  • kiállítva: Mathieu (73.), illetve Claudio Bravo (53.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 9 pont, 2. Manchester City 4, 3. Borussia Mönchengladbach 3, 4. Celtic Glasgow 1

D csoport:

Rosztov (orosz)–Atlético Madrid (spanyol) 0-1 (0-0)

• gól: Carrasco (62.)

Bayern München (német)–PSV Eindhoven (holland) 4-1 (2-1)

• gól: Müller (13.), Kimmich (21.), Lewandowski (59.), Robben (84.), illetve Narsingh (41.)

A csoport állása: 1. Atlético Madrid 9, 2. Bayern München 6, 3. PSV Eindhoven 1 (3-7), 4. Rosztov 1 (2-8)