Paralimpia: Novák Ede csak hatodik lett az időmérőn

Nem sikerült dobogós helyen végeznie Novák Károly Eduárdnak abban a számban, amelyre a legtöbbet készült a riói paralimpia előtt. A csíkszeredai kerékpározót öt vetélytársa is megelőzte a szerdai időfutamon.

A 30 kilométeres viadalt a szlovák Jozef Metelka nyerte, az ezüstérmes az ausztrál Kyle Bridgwood lett, míg a harmadik pozícióban Patrik Kuril (Szlovákia) zárt. Jobb időt ment Nováknál a kolumbiai Diego German Duenas Gomez és az amerikai Jeffrey Scott Martin is.

A román színekben versenyző csíki sportoló fél távnál még negyedik volt, de a második szakaszban visszaesett. Végül több mint három perccel maradt el az aranyérmes szlováktól. Az időmérőn egyébként 14 kerékpározó állt rajthoz.

Novák korábban a pályakerékpáros üldözőversenyben éppen csak lecsúszott a kisdöntőről, a 4000 méteres viadal selejtezőjében az ötödik legjobb időt produkálta. Utolsó riói versenyét szombat délután, romániai idő szerint 15:30-kor rendezik.