Kiütötte ősi riválisát a Celtic

Fölényes sikert aratott szombat délután a glasgow-i futballcsapatok derbijén a Celtic FC. Brendan Rodgers legénysége elsüllyesztette a negyedosztályból visszatért riválist, a vége 5:1 lett a hazai pályán szereplő zöld-fehéreknek.

A derbin a Fulhamtől igazolt Moussa Dembélé volt a Celtic nyerőembere, a fiatal francia csatár mesterhármast ért el. A hazaiaktól még Scott Sinclair, illetve Stuart Armstrong volt eredményes, míg a Rangers egyetlen gólját Joe Garner szerezte. Mark Warburton csapata tíz emberrel fejezte a mérkőzést, miután a svájci válogatottból ismert Philippe Senderost kiállította a játékvezető. Időközben az angol Premier League-ben is derbit rendeztek, a Manchester City az Old Traffordról mindhárom pontot elhozta, köszönhetően Kevin de Bruyne és Kelechi Ihenancho első félidei találatának. Zlatan Ibrahimovics révén a United még a szünet előtt szépített, de a második negyvenöt percben nem változott az állás, 2:1-re győzött Pep Guradiola együttese.