Eltörölheti a hosszabbítást az UEFA

Az Európai Labdarúgó Szövetség fontolóra vette a 2x15 perces hosszabbítás felszámolását az UEFA-mérkőzéseken. Szerdán az elitklubok edzői Nyonban tanácskoztak a témáról, és a híradások szerint a jelenlévők közül mindenki támogatta az ötletet.

Sir Alex Ferguson, a Manchester United korábbi menedzsere és az értekezlet vezetője úgy fogalmazott, senki sem kíváncsi arra, ahogy a játékosok sétálnak a pályán, a büntetőpárbajra várva. A skót sikeredző szerint a legutóbbi BL-döntőben is ez történt.

Ha a szabálymódosítás bekövetkezik, a Bajnokok Ligája, az Európa Liga, illetve az Európa-bajnokság kieséses szakaszában döntetlen esetén azonnal tizenegyesek következnének. A világfutballban találunk példát hasonló szabályzatra, a dél-amerikai Copa Libertadores szervezői már korábban eltörölték a hosszabbítást.