Vizes Eb: beindult a magyar „éremgyár” Londonban

Hosszú Katinka arany- Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet szerzett 400 méter vegyesen a Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszódöntőinek hétfői nyitányán. Percekkel korábban Bernek Péter 400 méter gyorson szerzett bronzérmet.

Hosszú Katinka a 400 méter vegyes világbajnoka rendkívül magabiztosan, 4:30.90 perces idővel diadalmaskodott, Jakabos 4:38.39-cel csapott célba. Hosszú pályafutása kilencedik egyéni nagymedencés Európa-bajnoki címét szerezte, ezzel beérte a magyar örökrangsorban a nőknél élen álló Egerszegi Krisztinát.

Bernek Péter - aki 2014-ben Dohában rövidpályás világbajnoki címet nyert 400 méter gyorson - végig nagy csatát vívott a második helyen a norvég Henrik Christiansennel, végül 3:46.81 perces idővel, egyéni legjobbjától (3:46.29) nem sokkal elmaradva harmadikként csapott célba. Bernek ezzel a magyar úszók első érmét szerezte a brit fővárosban. A számot rendkívül magabiztosan az olasz Gabriele Detti nyerte.