Fed Kupa: Kerber csúnyán megverte Halepet Kolozsváron

Angelique Kerber két sima szettben 6-2, 6-2-re legyőzte Simona Halepet a női tenisz Fed Kupa világcsoportjában maradásért játszott osztályozó első vasárnapi mérkőzésén és ezzel 2-1-es vezetéshez juttatta a német válogatottat. A Kolozsvár új multifunkcionális sportcsarnokában 7300 néző előtt megrendezett találkozón Románia most győzelmi kényszerbe került.

Frissítés: a románok csapatkapitánya, Alina Tecşor cserélt, a vasárnapi második egyest nem Irina Begu, hanem a februári, csehek elleni összecsapás román hőse, Monica Niculescu vívja majd Andrea Petkovic ellen.

Bármelyik Grand Slam torna döntőjének beillene a Románia-Németország női tenisz Fed Kupa világcsoport osztályozója keretében vasárnap koradélután lejátszott Simona Halep-Angelique Kerber találkozó. Mindkét játékos győzte már le a világranglistát évek óta fölényesen vezető Serena Williams-t és mindkettő volt már a WTA-ranglista napjainkban legmagasabb elérhető (J) 2. helyén.

Az első szett első gémjét a vendégek legjobbja, a WTA-ranglista 3. helyén álló Angelique Kerber nullára nyerte meg. 0-1

Hasonló teljesítménnyel rukkolt elő Halep is. Egyelőre tehát megállapíthatjuk, hogy a felek egyetlen pontot sem tudtak „ellopni” ellenfelüktől. 1-1

A harmadik gém előrevetítette, hogy milyen is lesz valójában ez a mérkőzés, a felek erős és hosszú labdákkal futtatták egymást. A játszmát végül Kerber nyerte. 1-2

A balkezes Kerber leghatásosabb fegyverének a sima, illetve fonák egyenes bizonyult, három pontot is így ért el a negyedik gémben, amelyben a mérkőzésben először elvette Halep adogatását. 1-3

A német lány öröme rövid keletű volt, ugyanis Halep már a következő gémbe visszavette az elvesztett adogatását. 2-3

A hatodik játszma ismét szoros csatát hozott, a felek sorra kerültek a győzelem közelébe. Ez végül Kerbernek jött össze, aki ismét „előre dugta az orrát”. 2-4

Ezt az előnyét ha nehezen is, de sikerült bebiztosítania a következő gémen, amiben több bréklabdát is hárított. 2-5

Újabb bréket ért el Kerber, aki 36 perc után 6-2-re megnyerte az első szettet.

Nagyon felpaprikázódva jött ki a második szettre Halep és azonnal el is vette ellenfele adogatását. 1-0

A Kolozsvár új multifunkcionális sportcsarnokát ismét zsúfolásig megtöltő 7300 szurkoló viszont nem örülhetett sokáig kedvence részsikerének, ugyanis Kerber lenullázta a konstancai lány szerváját és visszavette brékjét. 1-1

A belelendült játékosok nagyon magasra emelték a mérkőzés színvonalát, közben mindkét teniszező megnyerte szerváját 2-2

2-4-nél elúszni látszottak a román lány győzelmi esélyei, amely eredményhez úgy jutottuk, hogy Kerber előbb saját szerváját könnyen, a Halepét kissé nehezebben nyerte meg. 2-4

Adogatása újabb megnyerésével Kerber egy gémre került a győzelemtől. 2-5

Ezt végül egy újabb brékkel be is biztosította, 1 óra 7 perc alatt 6-2, 6-2-re legyőzte a legjobb román játékost.