Búcsúztatta Miamitól Simona Halepet a svájci-magyar lány

Az ötödik kiemelt Simona Halep nem tudta hozni tavalyi teljesítményét, és már a negyeddöntőben búcsúzott a Miami Open tenisztornától. A román lány a 19. kiemelt svájci-magyar Bacsinszky Tímától kapott ki román idő szerint kedd este.

Halep az első szettet simán megnyerte, de aztán láthatóan gyengült a teljesítménye, ellenfele egyre koncentráltabban játszott, így 4-6, 6-3, 6-2-os eredménnyel zárta a mérkőzést. A magyar származású Bacsinszky a pályán adott interjúban románul is köszönetet mondott az őt megtapsoló Halep-rajongóknak. Győzelmével bejutott karrierje első Miami Open-elődöntőjébe.

Eredmények, negyeddöntő:

Kuznyecova-Makarova 6-7(3), 6-4, 6-3.,

Bacsinszky-Halep 4-6, 6-3, 6-2

A férfiaknál Novak Djokovic kemény meccsen diadalmaskodott Dominic Thiem ellen a szintén Miamiban zajló ATP 1000-es verseny nyolcaddöntőjében. A fiatal osztrák mindent elkövetett, hogy megnehezítse szerb ellenfele dolgát, de a fontos pontoknál a világelső koncentrált jobban.