"Szokásos" United-győzelem a manchesteri derbin

Jó ötletnek bizonyult Sir Alex Ferguson azon döntése, hogy a Kolozsvári CFR elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen pihentette csapata legjobbjait, ugyanis a United vasárnap Robin van Persie 91. percben szerzett góljával 3-2-re győzni tudott a City elleni manchesteri városi derbin.rooney640

A Manchester Citynek most már nem kell a Bajnokok Ligájára koncentrálni, miután szégyenszemre győzelem nélkül zárta a csoportkört, így még az Európa-ligában sem folytathatja a szereplését az angol bajnok.

Roberto Mancini együttese így csakis a bajnoki címvédésre koncentrálhat, első lépésként pedig a városi rivális Manchester Unitedot kellett volna lekaszabolnia hazai pályán. Ennek  megfelelően jól is kezdtek a világoskékek, Mario Balotelli révén nagy helyzetet is elpuskáztak. Aztán a United egy tökéletes kontratámadást vezetett...

A 16. percben Ashley Young játszott Wayne Rooneyhoz, aki a tizenhatos előterében keresztbe vezetett labdát a védők lábai között okosan visszarúgta a jobb alsóba, így Joe Hart mozdulni sem tudott a nyugodtan a kapuba guruló labdára. 0–1

A gól nagyon megfogta az addig fölényben játszó hazai csapatot, amely 13 perc elteltével még egy gólt kapott. Ekkor Rafael középre adott labdájára érkezett Rooney a „másfeledik hullámban”, s belsőzött közelről a kapuba. 0–2

Rooney ezzel a hatodik játékos lett a Premier League történelmében, aki elérte a 150 gólt.

A szünetben Roberto Mancini alapos fejmosást tarthatott játékosainak, a második játékrészben ugyanis ismét jól kezdett el futballozni a City. Ennek ellenére mégis a United döntötte el majdnem végleg a három pont sorsát. Egészen pontosan Robin van Persie lőtt hihetetlen mozdulattal, jobbal kapufát. Az ellentámadásból azonban szépített a hazai együttes.

David De Gea Carlos Tévez és David Silva közeli próbálkozását is védte, de Yaya Toure lövésénél már nem volt esélye a kapusnak.

A szépítő találat után nem volt egyszerű helyzetben Sir Alex Ferguson együttese. Túl azon, hogy egy gólra zárkózott a City, a meccsek utolsó fél órájában is Manciniék szerezték a legtöbb gólt a Premier League mostani kiírásában. Szám szerint tizennyolcat.

Az utolsó húsz percre egyértelmű fölénybe is került a Manchester City, egy hazai szöglet után pedig az egyenlítést is megszerezte. Tévez szöglete után Pablo Zabaleta dropból lőtte a labdát az első félidőben már „jól bejáratott” jobb alsó sarokba. 2–2

A hazai csapat az utolsó percekben közelebb állt a győzelemhez, de egy könnyű síppal megítélt szabadrúgás a City végzetét jelentette. A 92. percben Robin van Persie végezhetett el szabadrúgást, a labda pedig Samir Nasri lábán megpattanva vágódott a hosszú alsó sarokba. Korábban az Arsenalban sokszor játszott össze a két játékos. A mostani koprodukciójuknak viszont már csak a United szurkolói örülhettek… 2–3

A Manchester City először kapott ki a mostani szezonban a bajnokságban.