BL: továbbjutott a Debrecen

Szerda este derül ki, hogy a Debreceni VSC a Bajnokok Ligájának harmadik selejtezőkörében a BATE Boriszov vagy a FK Vardar Szkopje együttesével méri össze erejét. A sorozat ugyanezen fázisában kapcsolódik be a küzdelmekbe a román bajnoki aranyérmes kolozsvári CFR 1907 is, amelynek a Slovan Libereccel kell megmérkőznie.

A következő kör első találkozóját július 31-én vagy augusztus elsején játsszák, a CFR előbb itthon, a DVSC pedig idegenben lép pályára.

A magyar bajnok kedd este 3-0-ra győzte le Nyíregyházán az albán Skenderbeu csapatát a BL selejtező 2. fordulójának keddi visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel jutott tovább.

{loadposition otp}Rögtön nekiesett és a kapujához szegezte az 1-0-ás előnnyel érkezett albán bajnok Skenderbeu gárdáját a Debrecen. Coulibaly révén 12 perc elteltével ledolgozta hátrányát a látványosan játszó hajdúsági együttes, amely a helyzetek alapján már az első játékrészben eldönthette volna a továbbjutás kérdését, azonban a szünetig nem sikerült újabb gólt szereznie.

A második félidőben szűk negyedóra elteltével Varga növelte kettőre a debreceni előnyt, ezt követően nyíltabb lett a játék, de a kiválóan működő hazai védelem rendre hárította az albán próbálkozásokat. A hajrában Coulibaly újabb gólja végleg eldöntötte a párharc kimenetelét.

kondasA játékosok úgy álltak ehhez a mérkőzéshez és úgy teljesítettek, ahogy az előző idényben megszokhattuk. Küzdöttek az első perctől az utolsóig minden labdáért, rengeteg helyzetet sikerült kialakítaniuk. Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, de úgy gondolom, megérdemelten jutottunk tovább - mondta Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője. Arra a kérdésre, hogy a következő körben a fehérorosz BATE Boriszov, vagy a macedón Vardar közül melyik lenne a kedvezőbb ellenfél, nem tudott válaszolni, ahogy Kondás fogalmazott, azzal küzdenek meg, amelyik továbbjut szerda este. A BATE Boriszov hazai pályán 3-2-es előnyt szerzett egy hete. A szakember hozzátette, a visszavágót személyesen tekinti meg segítője, Sándor Tamás, így több információt tud begyűjteni az ellenfélről. „A következő napokban arra kell figyelni, hogy a játékosok megfelelően kipihenjék magukat, regenerálódjanak, ugyanis szombaton rangadót játszunk a Győr ellen az NB I-ben. Megpróbálunk majd valószínűleg frissíteni" - mondta Kondás Elemér.

BAJNOKOK LIGÁJA 2. SELEJTEZŐKÖR

Keddi eredmények

Sahtyor Karagandi (kazah, 1.)–Slovan Liberec (cseh, 1.) 1–1 – hosszabbítás után továbbjutott: a Slovan Liberec, 2–1-es összesítéssel

Ventspils (lett, 1.)–Molde (norvég, 1.) 1–1, továbbjutott: a Molde, 4–1-es összesítéssel

Red Bull Salzburg (osztrák, 1.)–F91 Dudelange (luxemburgi, 1.) 4–3, továbbjutott: a Dudelange, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

Ironi Kirjat Smona (izraeli, 1.)–MSK Zilina (szlovák, 1.) 2–0, továbbjutott: a Kirjat Smona, 2–1-es összesítéssel

Ekranas (litván, 1.)–Shamrock Rovers (ír, 1.) 2–1, továbbjutott: az Ekranas, 2–1-es összesítéssel

Sheriff Tiraspol (moldovai, 1.)–Ulisses (örmény, 1.) 1–0, továbbjutott: a Sheriff Tiraspol, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel

Zesztafoni (grúz, 1.)–Neftcsi Baki (azeri, 1.) 2–2, továbbjutott: a Neftcsi Baki, 5–2-es összesítéssel

FC Basel (svájci, 1.)–Flora Tallinn (észt, 1.) 3–0, továbbjutott: az FC Basel, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel

Debreceni VSC-Teva (magyar, 1.)–Skënderbeu Korcë (albán, 1.) 3–0, továbbjutott: a Debreceni VSC, 3–1-es összesítéssel

Partizan Belgrád (szerb, 1.)–Valletta FC (máltai, 1.) 3–1, továbbjutott: a Partizan, kettős győzelemmel, 7–2-es összesítéssel

FK Zeljeznicar (bosnyák, 1.)–NK Maribor (szlovén, 1.) 1–2, továbbjutott: a Maribor, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel

KR (izlandi, 1.)–HJK Helsinki (finn, 1.) 1–2, továbbjutott: a HJK, kettős győzelemmel, 9–1-es összesítéssel