Fed Kupa: Pliskova és Strycova az elődöntőbe repítette a cseheket

Simona Halep 6-4, 6-3-ra legyőzte Petra Kvitovát a női tenisz Fed Kupa-negyeddöntője keretében megrendezett Románia-Csehország-párharc első vasárnapi mérkőzését. A második mérkőzésen Karolina Pliskova három szettben (6-4, 4-6, 6-3) megverte Monica Niculescut, így az elődöntőbe jutás a párosok csatájában dőlt el, ahol a Pliskova/Strycova egy másik szintet képviselt. Cikkünk folyamatosan frissült,

Simona Halep és Petra Kvitova többször is lenyilatkozta, hogy a női teniszezők élmezőnyében egymást érzik a legközelebb magukhoz.

În câteva minute începe meciul Simona Halep - Petra Kvitova din Grupa Mondială FED CUP by BNP PARIBAS de la Cluj-Napoca. După prima zi, România și Cehia sunt la egalitate, 1-1.Hai Simona! Hai România!#FedCup #HaiRomania #FedCupROTransmite un mesaj fetelor din echipa României!

Posted by Federaţia Română de Tenis on Sunday, February 7, 2016

Barátságukat félretéve kell vasárnap 13 órakor pályára lépniük, hogy egy lépéssel közelebb vigyék csapatukat a hőn áhított elődöntőhöz.Románia számára ez premier lenne, a vendég csehek számára pedig elvárás, tekintettel arra, hogy az utóbbi öt év alatt Kvitováék emelhették magasba a serleget.

Simona Halep-Petra Kvitova 6-4, 6-3

Elsőként Kvitova adogathatott, és a szombatinál is feltüzeltebb román szurkolótábor nagy örömére Halep brékelt. 1-0

A román tábor öröme nem tartott sokáig, ugyanis a cseh lány úgy vette el Halep szerváját, hogy a román lánynak még pontot sem sikerül ütnie. (1-1)

Petra Kvitovának sikerült először megnyernie adogatását, így a cseh lány 2-1-re vezet.

Első látásra a WTA-ranglista 3. helyén álló konstancai lányt nyomasztja a rá nehezedő elvárást és istenítés, nem látjuk tőle azokat a bravúros megoldásokat, amiket a világversenyeken megszokhattunk.

A negyedik játszmát is Kvitova kezdte jobban aztán Halep foggal-körömmel kapaszkodva feljött 40-40-re. Előnyt szerzett, amit egy kettős hibával el is herdált. Majd Kvitován volt a sor, hogy bréklabdát rontson. Halep is megtette még egyszer ugyanezt, mielőtt megnyerte adogatását. 2-2

A maratoni hosszúra nyúlt negyedik játszma után egy gyors brék következett Haleptól, aki ezzel „előre dúgta az orrát” a szettben. 3-2

Előnyét megerősítette saját adogatása megnyerésével, viszont a következő játszmában Kvitova ismét közelebb lopakodott. 4-3

Újabb adogatójátéka megnyerésével Halep egy játszmára kerül az első szett megnyerésétől. Ehhez viszont brékelnie kellene Kvitovát. Ez nem jött össze, a cseh lány nehezen bár, de megnyerte szerváját, így Halep adogathat az első szett megnyeréséért. 5-4

Ez a játszma is drámai pillanatokat tartogatott a nézők számára, hiszen Kvitovának két bréklabdája volt, majd Halep egy necces labdával nyerte meg az első szettet. 6-4

Az alábbi képen az is látszik, hogy a csarnok tényleg csordultig van. Még a személyzetnek fenntartott harmadik szinten is állnak nézők.Szurkolói biztatását Simona Halep egy küzdelmes brékkel hálálta meg, így a második szett elején elvette Kvitova adogatását, majd sajátját is könnyedén hozta. 2-0

A következő három játszma Kvitováé lett, aki így előbb kiegyenlített, majd át is vette a vezetést. 2-3

Halep magára talált és egy nullára megnyert adogatással egalizált. 3-3

A mérkőzés egyre szebb, a két lány végre megmutatja, hogy miért is van ott a világrangsorban, ahol. Hosszú, látványos labdamenetek végén Kvitova hozza adogatását. 3-4

Nagyon fontos bréket ért el Kvitova, aki most a második szett megnyeréséért és a mérkőzés kiegyenlítéséért szerválhat. 3-5

Hihetetlen izgalmas 9 gém után Kvitova megnyerte a második szettet, és így lehetővé tette számunkra, hogy tovább élvezhessük a nagyon magas szintű játékot. 3-6.

A döntő szett első játszmájában Simona Halep pokoli kínokat kiállva ugyan, de megnyerte adogatását. 1-0. Kvitovának sem ment könnyebben. 1-1

Nagyon fontos pillanatban brékelt Kvitova, aki amennyiben megnyeri a következő játszmában adogatójátékát nagyon nagy nyomás alá helyezi Simona Halepet. 1-2 Úgy tűnik, hogy óriási tapasztalata ellenére - Kvitova kétszeres Wimbledon-győztes - sincsenek acélból az idegei a cseh lánynak, akinek elveszik adogatójátékát. 2-2

A következő játszmában Halep magabiztosabb alapvonaljátékot mutatva megnyeri szerváját, és ismét vezet. 3-2

A következő két játszmában a felek hozzák adogatásukat, így fej-fej mellett közeledünk a végkifejlet felé. 4-3

Hihetetlen a hangulat akkor, amikor Halep a győzelemért szerválhat. Ehhez az kellett, hogy elvegye Kvitova szerváját. 5-3

Halep megnyerte adogatójátékát és elszabadult a pokol a teremben. Románia 2-1-re vezet a címvédő ellen.

Monica Niculescu-Karolina Pliskova 4-6, 6-4, 3-6

Következik a Monica Niculescu-Karolina Pliskova összecsapás, amelyen a szombati nap két győztese lép pályára.

Pliskova szervál elsőként. Niculescu mátr az elején bemutat egy párat abból a sunyi nyesésből, amivel szombaton őrületbe vitte Kvitovát. S el is vette a WTA-ranglista 13. helyén álló Pliskova adogatását. 1-0

Egy kicsit nem értjük, hogy Niculescu miért csak 39. a WTA-ranglistán. A román lány okosan variálja a magas-lapos, erős-lágy és nyesett-pörgetett labdákat. Egy kicsit old-school, de nagyon eredményes a cseh bum-bum lányok ellen.

A következő négy játszmában a felek hozzák az adogatójátékukat. 3-2

Ez a monotónia a hatodik játszmában tőrt meg, amikor Pliskova elvette Niculescu szerváját és visszavette a mérkőzés elején elvesztett brékjét. 3-3

A játék képe amúgy eléggé egyszerű: Pliskova támad, Niculescu pedig kézzel, de főleg lábbal védekezik. 3-4

A 4-4-es egált érő utolsó labdája fenomenális volt Niculescunak, ilyen lobbolást csak a legjobbak tudnak a női mezőnyben.

Pliskova egy lépésre, pontosabban egy gémre került az első szett megnyerésétől. De most Niculescu adogathat. 4-5

A cseh lány megint elvette Niculescu adogatását és megnyerte az első szettet. 4-6​A második szett első játszmájában Niculescu „megkínozta” ugyan Pliskovát, de ennek végül sikerült megnyernie adogatását. 0-1

A román lánynak ez egy kicsit könnyebben ment. 1-1

Niculescu a tenyereséről szokott nyesni, fonákról többnyire üt. Ezzel magyarázatot is adtunk arra, hogy miért „csak” a 39. a WTA-ranglistán: eléggé kiismerhető a játéka, egy intelligensebb ellenfélnek nem esik nehezére megtalálni rá az ellenszert.

Pliskovának most ez nehezen ugyan, de sikerült. 1-2

Máshol a Fed Kupában. Immár tudjuk, hogy ki mérkőzik meg az ellentétes ágon az elődöntőben: Franciaország-Olaszország 3-1, Oroszország-Hollandia 1-3. A román-cseh párharc győztese a német-svájci összecsapás nyertesével találkozik. Az állás ott 2-1 a svájciak javára. A negyedik mérkőzésen a német Annika Beck megnyerte az első szettet a svájci színeket képviselő Timea Bacsinszky ellen.

Kolozsváron 2-2 az állás Niculescu és Pliskova között a második szettben.

Pliskova rettenetesen jól és erősen szervál, az első adogatása rendre 180 km/óra fölötti sebességgel csapódik be. Ezzel szemben Niculescu egy jó 20-assal lassabban szervál, adogatásait azonnal letámadja Pliskova, aki végig vezeti a labdameneteket. A cseh lány most fontos bréket ért el. 2-4

Nem sokáig örülhettek a vendégek, Niculescu visszavette brékjét, most az egyenlítésért szerválhat. 3-4

Ismét egálban a felek (4-4), a teremben minden pont között 7300 ember ütemesen skandálja a „Monica, Monica”-rigmust.

Egy gémre az egyenlítéstől Monica Niculescu, aki a legjobb pillanatban vette el Pliskova szerváját. 5-4

A feszültséget nehezen bírja a román lány, kettős hibát is vét, de eszeveszettül harcol. Erőfeszítését siker koronázza, megnyeri a szettet és jöhet a döntő szett.

Megkezdődött a harmadik szett, előbb Pliskova, majd Niculescu is megnyerte adogatását. 1-1

Annika Beck megverte Bacsinszky Tímeát, a német-svájci párharc továbbjutója a párosok csatájában dől el.

Pliskova vezet 2-1-re. A játékidő 1 óra 50 perc.

A cseh lány előnye 4-1-re nőtt, miután elvette Niculescu szerváját és a saját adogatását is megnyerte.

Niculescu nem adja fel a harcot, visszajön 4-2-re, de ahhoz, hogy nyerni tudjon el kell vennie Pliskova adogatását. Első nekifutásra ez nem sikerül, Pliskova egy gémre van a győzelemről. 2-5

Niculescu visszajött 3-5-re, de most Pliskova szervál a győzelemért.

Karolina Pliskova elvégezte feladatát Kolozsváron, mindkét román ellenfelét megverte.

18.30-kor következik a párosok csatája.

Raluca Olaru/Andreea Mitu–Barbora Strycova/Karolina Pliskova

A Fed Kupa hivatalos Twitter-csatornájának tweetjéből tudtuk meg, hogy a csehek változtattak az eredetileg meghirdetett párosukon, a már két győztes mérkőzésen túl levő Karolina Pliskova még egyszer pályára lép Barbora Strycova oldalán. A román csapat részéről Raluca Olaru és Andreea Mitu kap szerepet.

Az első két adogatójáték megoszlott a csapatok között. 1-1

A csehek párosan egy mintha egymagasabb szintet képviselne, megvan az első brék. 1-2

A másik negyeddöntőben, ahonnan a román-cseh párharc győztese kapja elődöntőbeli ellenfelét szintén 2-2 az állás, és folyamatban van a párosok csatája. A svájci Belinda Bencic/Martina Hingis-duó szettelőnyben van az Andrea Petkovic/Anna-Lena Groenefeld német párossal szemben.

A csehek ellépnek egy kicsit, 1-3 az állás. De a következő gémben a románok visszajönnek. 2-3

A csehek brékelni nagyon nehéz lesz, főleg akkor, amikor Pliskova adogat. 2-4

Az első szett eldőlni tűnik, a Strycova/Pliskova páros ismét brékelt. 2-5

A vendégek meggyőző játékkal nyerték meg az első szettet. 2-6

Most ért véget a Németország-Svájc összecsapás páros mérkőzése, a Bencic/Hingis-duónak köszönhetően a kantonok országa jutott az elődöntőbe. Ellenfele Románia vagy Csehország lesz.

A román duó gyengébb láncszemének Andreea Mitu tűnik, aki elég gyakran csak visszateszi a normális esetben lecsapni való labdákat. Ennek ellenére a második szett első gémjét sikerrel végigadogatta. 1-0

Síma cseh adogatás után jöhettek ismét az izgalmak, de most még/már (?) könnyebben ment a szervajáték. 2-1

Egyelőre fej-fej mellett haladnak a csapatok, de csak idő kérdése, hogy mikor brékel a cseh páros. Valahogy veszélyesebbek. 2-2

Nem is kellett sokat várni a brékre, az az ötödik játszmában meg is született. 2-3

Még egy lépéssel közelebb a cseh győzelem 2-4

Egyelőre még látótávolságon belül tartják a cseheket, de most aztán tényleg szükség lenne egy román brékre. 3-4

A hitüket vesztett román szurkolók elkezdték elhagyni a csarnokot, amelynek lelátói most már eléggé foghíjasak. 3-5

Vége a mérkőzésnek és a román-cseh párharcnak.

A vendégek 3-2-re legyőzték a hősiesen küzdő románokat és az elődöntőbe jutottak, ahol a svájci válogatottal találkoznak. Halepék a Világcsoportban maradásért küzdhetnek majd áprilisban.