Svájci házi-elődöntőt rendeznek a férfi teniszezők világbajnokságán

Stan Wawrinka 7:6, 6:4-re legyőzte Andy Murrayt a férfi teniszezők londoni világbajnokságán, ezzel bejutott az elődöntőbe, amelyben Roger Federer lesz az ellenfele.

Wawrinka sorozatban harmadszor jutott elődöntőbe az ATP-vb-n, döntőt viszont még egyszer sem játszott.

Murray egy esetleges győzelmével bebiztosíthatta volna év végi második helyét a világranglistán, ami azonban még mindig sikerülhet neki. Ehhez az kell, hogy Federer ne nyerje meg a tornát. A skót játékos – aki most már minden idegszálával a belgák elleni Davis-kupa-döntőre koncentrálhat – még sosem zárta az évet a harmadiknál jobb helyen.

Korábban Rafael Nadal tét nélküli mérkőzésen három szettben megverte David Ferrert, így hibátlan mérleggel jutott tovább, a döntőbe jutásért Novak Djokoviccsal játszik szombaton.

ILIE NASTASE-CSOPORT, 3. FORDULÓ

• Nadal (spanyol, 5.)–Ferrer (spanyol, 7.) 6:7, 6:3, 6:4
  • Wawrinka (svájci, 4.)–Murray (brit, 2.) 7:6, 6:4

A csoport végeredménye: 1. Nadal 3 győzelem–0 vereség, 2. Stan Wawrinka 2–1, 3. Murray 1–2, 4. Ferrer 0–3