Federer és Djokovic az első két elődöntős a vb-n

A svájci Roger Federer három szettben legyőzte a japán Nisikori Kejt a férfi teniszezők hétmillió dollár összdíjazású, keménypályás londoni ATP-világbajnokságának harmadik fordulójában, ezzel veretlenül jutott az elődöntőbe.

A világelső és címvédő szerb Novak Djokovic két szettben legyőzte a cseh Tomas Berdychet a harmadik fordulós mérkőzésén, ezzel bejutott ő is a legjobb négy közé.

A Stan Smith csoportban Djokovic és Berdych mellett a harmadikként rangsorolt, a négyest megnyerő svájci Roger Federer, valamint a nyolcadik helyen kiemelt japán Nisikori Kej szerepelt. A vasárnapi első fordulóban Djokovic Nisikorit, Federer pedig Berdychet verte két játszmában. A keddi második fordulóban Federer két szettben múlta felül Djokovicot, míg Nisikori három játszmában nyert Berdych ellen.

Eredmény, Stan Smith csoport, 3. forduló:

Roger Federer (svájci, 3.)-Nisikori Kej (japán, 8.) 7:5, 4:6, 6:4

Novak Djokovic (szerb, 1.)-Tomas Berdych (cseh, 6.) 6:3, 7:5

A csoport végeredménye: 1. (és elődöntős) Federer 3 győzelem/0 vereség (6-1), 2. (és elődöntős) Djokovic 2/1 (4-2), 3. Nisikori 1/2 (3-5), 4. Berdych 0/3 (1-6)

Páros:

Bob/Mike Bryan (1.)-Jamie Murray/John Peers (4.) 6-7(5), 7-6(5), 16-14

Simone Bolelli/Fabio Fognini (5.)-Rohan Bopanna/Florin Mergea (8.) 6-1, 1-6, 10-5