A féléves kényszerpihenőről visszatérő Sarapova legyőzte Halepet

Agnieszka Radwanska után Simona Halepet is legyőzte a közel féléves kényszerpihenő után visszatérő Marija Sarapova, így az elődöntő küszöbére lépett a női teniszezők Szingapúrban zajló WTA-világbajnokságán.

A 28 éves orosz játékos végig kézben tartotta a mérkőzést, sokkal több nyerőt ütött ellenfelénél, aki ugyanakkor egy pillanatra sem adta fel a mérkőzést, három bréklehetőségéből hármat kihasznált, és ez arra volt elég, hogy a második szett végéig életben tartsa magát.

A második játszmában Sarapova már 5:1-re is vezetett, és ugyan sorozatban három játékot bukott, Halep adogatásánál egy remek keresztütéssel kihasználta az első meccslabdát, így bebiztosította második győzelmét.

Az utolsó csoportfordulóban Sarapova Flavia Pennettával, míg Halep Radwanskával találkozik. Az orosznak egy játszma megnyerése már elég a biztos elődöntőhöz.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (7 000 000 dollár, kemény pálya),

VÖRÖS CSOPORT

• Sarapova (orosz, 3.)–Halep (román, 1.) 6:4, 6:4
  • Pennetta (olasz, 7.)–A. Radwanska (lengyel, 5.) 7:6, 6:4

Az állás: 1. Sarapova 2/0 (4:1-es szettarány), 2. Halep 1/1 (2:2, 20:15), 3. Pennetta 1/1 (2:2, 16:22), 4. A. Radwanska 0/2