Kiesett Niculescu, Djokovics továbbjutása még kérdéses

Nem történt meglepetés a két Williams összecsapásán a wimbledoni tenisztorna nyolcaddöntőjében, Serena 6:4, 6:3-ra győzött nővére, Venus ellen.

Az idei Roland Garros másik döntőse ugyanakkor kiesett, a cseh Lucie Safárová két rövidítésben bukott el Coco Vandeweghévelszemben. Az amerikai hölgyek remek napot zártak hétfőn, hiszen Madison Keys is sikerrel vette a nyolcaddöntőt, Olga Govorcovát szetthátrányból verte meg.

Első nem amerikaiként Marija Sarapova jutott be a negyeddöntőbe, aki két szoros játszmában lépett túl Zarina Dijaszon.

Serena Williams ellenfele a fehérorosz ViktorijaAzarenka lesz, miután két sima szettben legyőzte a 18 éves svájci Belinda Bencicet, a spanyol Garbine Muguruza meglepte a korábbi világelső dán Caroline Wozniackit, a svájci Bacsinszky Tímea a román Monica Niculescu ellen 1:6-os kezdés ellenére kiharcolta a továbbjutást, Agnieszka Radwanska pedig szoros csatában ejtette ki a szintén korábbi ranglistavezető szerb Jelena Jankovicsot.

Nick Kyrgios megint csinálta a műsort. Az öntörvényű ausztrál a Richard Gasquet elleni meccsén gúnyosan megtapsolta a székbírót, aki időhúzás miatt megbüntette, majd megölelt egy labdaszedőt. A tiszteletlenség csúcsára mégis talán akkor ért, amikor a francia egyik szervája után flegmán a hálóba nyesett, egy másikra pedig rá sem bagózott. Kyrgios kétszettes hátrányban meccslabdákat hárítva szépített, a következő tie-breaket azonban elbukta, kettős hibával. Viselkedése továbbra is megosztja a szurkolókat, az internetes hozzászólások alapján sokaknál kihúzta a gyufát viselkedésével, de legalább ennyien kedvelik emiatt.

Bejutott a legjobb nyolc közé a 2013-as wimbledoni győztes brit Andy Murray és a friss Roland Garros-győztes svájci Stanislas Wawrinka is, előbbi négy szettben verte meg a horvát Ivo Karlovicot, utóbbi három szoros játszmában kerekedett felül a belga David Goffinen.

A hétszeres bajnok Roger Federer könnyedén győzte le három játszmában a spanyol Roberto Bautista-Agutot. A 33 éves svájci teniszező 13. alkalommal jutott be a negyeddöntőbe Wimbledonban, és az elődöntőért a francia Gilles Simonnal mérkőzik, aki némi meglepetésre búcsúztatta Tomás Berdychet.

A világelső Novak Djokovics továbbjutása ugyanakkor még kérdéses: a szerb játékos rövidítés után elveszítette az első két játszmát a dél-afrikai Kevin Anderson ellen, és ugyan a következő két szettet a címvédő nyerte meg, sötétedés miatt nem maradt idő az ötödik játszmára. A mérkőzést kedden folytatják.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
S. Williams (amerikai, 1.)–Azarenka (fehérorosz, 23.)
Sarapova (orosz, 4.)–Vandeweghe (amerikai)
Muguruza (spanyol, 20.)–Bacsinszky (svájci, 15.)
Keys (amerikai, 21.)–A. Radwanska (lengyel, 13.)

FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Djokovics (szerb, 1.)–K. Anderson (dél-afrikai, 14.) 6:7, 6:7, 6:1, 6:4 után sötétedés miatt félbeszakadt
Cilic (horvát, 9.)–Kudla (amerikai) 6:4, 4:6, 6:3, 7:5
Wawrinka (svájci, 4.)–Goffin (belga, 16.) 7:6, 7:6, 6:4
Gasquet (francia, 21.)–Kyrgios (ausztrál, 26.) 7:5, 6:1, 6:7, 7:6
Pospisil (kanadai)–Troicki (szerb, 22.) 4:6, 6:7, 6:4, 6:3, 6:3
Murray (brit, 3.)–Karlovic (horvát, 23.) 7:6, 6:4, 5:7, 6:4
Berdych (cseh, 6.)–Simon (francia, 12.) 6:3, 6:3, 6:2
Federer (svájci, 2.)–Bautista-Agut (spanyol, 20.) 6:2, 6:2, 6:3

Djokovics (szerb, 1.)/K. Anderson (dél-afrikai, 14.)–Cilic (horvát, 9.)
Wawrinka (svájci, 4.)–Gasquet (francia, 21.)