BL: hősiesen küzdött és pontot rabolt a kolozsvári CFR 1907

A végelszámolásnál nagyon fontosnak számító pontot rabolt Isztambulból a Kolozsvári CFR 1907, amely több mint egy órán keresztül emberhátrányban játsszva verte vissza a hullámokban támadó Galatasarayt. Mario Felgueiras büntetőt is védett a Türk Telekon Aréna poklában. Visszavágó két hét múlva a Fellegváron.echipa

A játéknap első mérkőzését Moszkvában rendezték meg, ahol a Szpartak 2-1-re legyőzte a Benficát.

Az isztambuli mérkőzés előtt negyed órával a TVR1 stúdiójában az egyik sportújságíró bejelentette: Ioan Andone beadta felmondását.

A török fővárosban több mint egy órája zuhog, a pályán bokáig ér a víz. A Türk Telekom Aréna gyepe ennek ellenére egyelőre jól bírja a "gyúródást".

GALATASARAY: Muslera - Eboue, Nounkeu, Semih Kaya, Riera - Hamit Altintop, Selçuk İnan, Melo, Amrabat - Umut Bulut, Elmander

CFR 1907: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Sepsi - Godemeche, Aguirregaray - Luis Alberto, Bastos, Camora - Kapetanos

2. perc - a mérkőzés első helyzete a vasutasoké, Camorra beadását 16 méterről lőhette kapura Bastos. A brazil csatár lábáról lecsúszott a labda.

Ugyanabban a 2. percben Manchesterben elnémult az Old Trafford, a Sporting Braga 1-0-ra vezet Alan góljával.

3. perc - Donyeckben gól született, Teixeira megszerezte a vezetést a házigazdáknak.

11. perc - a CFR feladta a pálya közepét, Andone ismét a Bragában sikerrel alkalmazott ellentámadásos taktikát használja.

14. perc - Selçuk İnan 17 percről elereszett lövését Felgueiras sarokra tolta. Meleg helyzet volt, mert a törökök büntetőt is kértek fault miatt.

A pálya kezdi felmondani a szolgálatot, egyre több helyen szakad fel a gyep a játékosok stoplijai alatt.

Váratlanul alakul az eredmény Barcelonában is, ahol a Celtic vezetéshez jutott Samaras révén.

19. perc - GÓÓÓÓÓÓL CFR! Kapetanos nyomására Nounkeu saját kapujába juttatta a játékszert. echipa1

Lilleben vezetéshez jutott a Bayern, Thomas Müller értékesített egy büntetőt.

A Braga a 20. percben 2-0-s vezetéshez jutott. Öt perccel később a Manchester Hernandez révén 1-2-re javított az eredményen.

28. perc - kiállították Aguirregarayt. Az uruguayi középpályás második sárga lapját kapta meg 3 percen belül.

29. perc - Felge óriási véd.

34. perc - büntetőhöz jut a Galatasaray, de FELGUEIRAS hárítja Felipe Melo lövését. A tizenegyest jogosan ítélte meg a bíró, Sepsi kezezett a CFR 16-osában.felge

39. perc - Fatih Terim cserél: Hamit Altintop helyére érkezik Burak Yilmaz.

42. perc - a lesérült Elmander helyére érkezik Emre Colak.

A Valencia is vezetéshez jutott, Soldado értékesített egy büntetőt a 45. percben. Ugyancsak az első játékrész utolsó percében egyenlített a Barcelona Iniesta révén.

Szünet Isztambulban, a CFR 1-0-ra vezet a Galatasaray ellen. A vasutasok emberhátrányban maradtak Aguirregaray kiállítása után.

46. perc - megkezdődött a második félidő. A jelenlegi állás szerint a CFR, a Braga és a Manchester United 6-6 pontot gyűjtött. A Galata pont nélkül kullog a H csoport végén.

A pálya állapota egyre rosszabb, ez rányomhatja bélyegét a mérkőzés kimenetelére, kérdés, hogy kinek kedvez inkább.eso

47. perc - Selçuk İnan gyenge lövését könnyedén megfogja Felgueiras.

A török pályamunkások ravaszul csak a CFR térfeléről tolták ki a vizet.

Vezet a Nordsjaelland a Juventusszal szemben. A Sahtar a második félidő elején is gólt szerez, Fernadinhno duplázta meg az 52. percben Mircea Lucescu csapatának előnyét a címvédővel szemben. Soldado is duplázott, az eddig veretlen BATE Boriszov nehéz helyzetbe került.

53. perc - Ioan Andone lehívta Sepsit, akit Ionuţ Rada vált. A CFR az 53. perctől három középhátvéddel védi előnyét.

A mérkőzés lassan-lassan sártengerben zajlik, a vasutasok térfelén láthatólag jobban elhasználódott a gyep.

Egyenlített a Man. United a 62. percben J. Evans révén. Az eredmény kedvez a kolozsvári vasutasoknak, hiszen így pontelőnybe kerülhetnek a Bragával szemben.

65. perc - a törökök magas labdákkal próbálkoznak, a Cadu-Rada-Piccolo-trió egyelőre állja a sarat.

68. perc - Terim mester megejti harmadik cseréjét is, Sabri Sarioglu váltja Eboue-t.

Soldado mesterhármasa végleg eldöntötte a BATE-Valencia mérkőzés kimenetelét.

72. perc - az utolsókat rúgó Rafael Bastost Nicoară váltja.

A Vörös Ördögök megfordították a mérkőzést, Hernandez 3-2-re módosította az eredményt a 75. percben.

77. perc - Egyenlít a Galatasaray. Felgueiras tehetetlen Burak fejesénél.  burak

78. perc - Andone lehívja Kapetanost, helyette felküldte rombolni Mureşant.

A 81. percben egyenlített a Juventus. a 88. percben a Chelsea is betalált.

21-3 a gólhelyzetek "eredménye", a kapura lövések esetében is fölényesen (8-0) vezetnek a törökök.

3 perc hosszabbítást mutat be a negyedik játékvezető.

91. perc - óriási helyzetet hagy ki a Galata. Egy baloldali beadást követően a gólszerző Burak az oldalhálóba lő.

A Barcelona az utolsó percben győz a Celtic ellen, Jordi Alba góljával.

Vége Isztambulban. A Kolozsvári CFR 1907 értékes döntetlent ért el a Galatasaray ellen.echipa2