Megnyerte első magyarországi mérkőzését a Kolozsvári CFR 1907

Kólgólos győzelmet aratott első felkészülési mérkőzésén a Magyarországon edzőtáborozó Kolozsvári CFR 1907. A fellegvári alakulat Sergiu Negruț és Gregory Tadé góljaival győzte le a Puskás Akadémia FC csapatát. Vasile Miriuță együttese pénteken a Győri ETO-val, vasárnap a Kecskeméttel játszik előkészületi találkozót.

A Puskás Akadémia hivatalos honlapjának beszámolója szerint – bár az első helyzetet a magyar csapat dolgozta ki – az első félidőt a kolozsvári csapat uralta, amely már bő tíz perc játék után megszerezte a vezetést. Az oldalvonal mellől beívelt szabadrúgást követően Sergiu Negruț bólintott a PAFC kapujába. 0–1

A második játékrészben mindkét csapat sort cserélt, de gólt ismét csak a vendégek tudtak szerezni. A lefújás előtt nem sokkal Grégory Tadé váltott gólra egy tizenegyest (0–2), így a Puskás Akadémiának hiába voltak meg a lehetőségei, hogy kiegyenlítsen, végül kétgólos vereséget szenvedett.

A vasutasok pénteken a Győri ETO-val, két nappal később pedig a Kecskeméti TE-vel játszanak felkészülési mérkőzést.