BL: a kolozsvári gyorsvonat átszáguldott Bragán

A Kolozsvári CFR 1907 vezeti a Bajnokok Ligája H csoportját, miután az első játéknapon 2-0-ra legyőzte Bragában a házigazda Sportingot. A vasutasok két gólját Rafael Bastos szerezte, de a győzelemben óriási szerepe volt a kapuban brillírozó Felgueirasnak. Folytatás két hét múlva a fellegvári stadionban a Manchester United ellen.rafael-bastos

A mérkőzés elején a kolozsváriak szándékosan átengedték a kezdeményezést a Bragának, amely hullámokban támadta a jó formát kifogó Mario Felgueiras kapuját.

A jéték menetével ellentétesen a 19. percben a vasutasok vezetéshez jutottak egy gyors ellentámadás követően. A gólban jelentős érdeme van Modou Sougounak, aki faképnél hagyta a rá állított védőt és a középen felfutó Bastos elé helyezte a labdát. A brazil csatár a16 méterről a hálóba lőtte a játékszert a határozatlanul kijövő Beto mellett. 0-1

A vendéget találata egyfelől összezavarta a házigazdákat, másfelől pedig szárnyakat adott a vasutasoknak. A 34. percben a CFR a semmiből növelte vezetését.  Bastos a baloldalon harcolt egy labdáért, amivel betőrt a Braga tizenhatosába. Ott három hazai védő gyűrűjén verekedte át magát és Beto kapujának jobbfelső sarkába spiccelt. 0-2

A második félidő elsősorban Felgueirasról szólt, aki 6-7 kész góltól mentette meg csapatát.felge

A mérkőzés után Ioan Andone dicsérte a jó formát kifogó Bastost és reményét fejezte ki, hogy az első félidő végén lesérült Sougouval nincsenek komolyabb problémák. Sajtóhírek szerint a szenegáli csatárt kórházba szállították, bordatörésre vagy agyrázkódásra gyanakszanak.

Sporting Braga: Beto - Salino, Coelho, Vinicius, Ismaily - Custodio, Hugo Viana - Alan, Mossoro, Ruben Micael - Eder

Cserepadon: Quim, Douglão, Ruben Amorim, Djamal, Paulo César, Hélder Barbosa, Zé Luis.

Kolozsvári CFR 1907: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Rada, Camora - Mureşan, Luis Alberto - Sougou, Bastos, Sepsi - Kapetanos
Cserepadon: Stăncioiu, Piccolo, Godemèche, Rui Pedro, Aguirregaray, Nicoară, Bjelanović.

1. A H-CSOPORT ÁLLÁSA
  2. Kolozsvári CFR         1              1              0              0              2–0         +2           3
  3. Manchester United    1              1              0              0              1–0         +1           3
  4. Galatasaray              1              0              0              1              0–1         –1           0
  5. Braga                        1              0              0              1              0–2         –2           0