A Barcelona nyerte a hét gólos El Clásicót

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Primera División 29. fordulójában csodálatos mérkőzést vívott egymással a Real Madrid és a Barcelona. A gyönyörű gólok, tizenegyesek és kihagyott helyzetek El Clásicóját végül a Barcelona nyerte, Lionel Messi pedig mesterhármast szerzett.

A találkozó előtt egyperces néma gyászszünetet tartottak a minap 81 évesen elhunyt Adolfo Suárez volt miniszterelnök tiszteletére – majd a Real Madrid elkezdte a – talán sorsdöntő – el Clásicót! A remek iramban kezdődő összecsapáson Neymar lövésénél kaphattuk fel először a fejünket, majd másodpercekkel később Karim Benzema válaszolt erre a túloldalon – egy valamivel gyengébb próbálkozással.

A nagy rohanás pedig hamar góllá érett! A Barca szerezte meg a vezetést a 7. percben! Lionel Messi pazar labdát tálalt Andrés Iniestának a bal oldalon, a világ- és Európa-bajnok spanyol pedig a tizenhatoson belülre érve ballal hatalmas gólt ragasztott Diego López kapujának bal felső sarkába! 0–1

Percekkel Iniesta pazar találata után pedig majdnem egyenlített a Real! Ángel Di María szenzációs szólója után balról Benzemához centerezett, a francia csatár pedig a kapu előterében ballal nagyon csúnyán fölé durrantott – a hazai publikum legnagyobb bánatára. Ki kell emelni Di Maríát megmozdulását, aki nem mellesleg jelen pillanatban az egyetlen játékos a bolygón, aki a világ két legjobbjával (CR-rel és Messivel) is egy csapatban játszhat – a portugállal ugye klubjában, honfitársával pedig az argentin válogatottban.

A Real-drukkerek még mindig Benzema elpuskázott ziccere miatt bánkódtak, mikor Messi már egy újabb kiugratással nyargalt a hazai kapu felé, de ballal pocsékul találta el a labdát, ami így elkerülte López hálóját. Jött is Cristiano Ronaldo válasza, Víctor Valdés pedig elnyelte az életerős löketet.

Benzema, megbocsájtunk! – gondolhatta sok ezer madridista a 20. percben, miután kedvenc 9-esük kiegyenlített! Az előkészítés ezúttal is Di Maríához fűződött, a balról jövő mesteri beadásba pedig Benzema fejjel belecsúsztatott, Valdés pedig hiába kapott bele a labdába, nem védhetett! 1–1

Gólpassza közben megsérült Di María, le kellett mennie ápolásra, aztán visszatért és ott folytatta, ahol abbahagyta! Ismét elfutott a bal szárnyon, megint remekül adott be, középen pedig Benzema combbal levette a labdát és öt méterről kegyetlen nagy gólt vágott a tehetetlen Valdés kapujába! 2–1

Öt percen belül majdnem harmadik gólját szerezte a francia az argentin beadásából! Di María balról mindenkin átemelte a labdát, Benzema pedig egy átvétel után ballal a hosszú alsót vette célba, de Gerard Piqué a gólvonalról kivágta a labdát!

A gyors és nagy gólok után kissé visszább vettek a felek, majd Messi jött és megtörte a csendet! Nem sokkal a szünet előtt Messi pazar labdát adott Neymarnak, őt Daniel Carvajal szerelte, a labda viszont visszakerült a négyszeres aranylabdáshoz, aki ballal nem habozott és a bal alsóba gurított! 2–2

A gól miatt Pepénél elszakadt a cérna, s letámadta Cesc Fabregast, majd kisebb tömegjelenet alakult ki, s Pepe és Fabregas is elesett a fejét fájlalva. Az el Clásicók terén nagy rutinnal bíró Alberto Undiano Mallenco játékvezető mindkettejüknek adott egy sárgát – így volt igazságos.

Az első negyvenöt perc utolsó jeleneteként Benzema fejelt centikkel a kapufa mellé – így 2–2-vel fordultak a csapatok.

Rég kezdődött ennyire jól el Clásico. Egészen pontosan 35 éve nem volt olyan, hogy egy Barca–Real (vagy fordítva) találkozón a szünetre mindkét gigász legalább két-két gólt elért. A második félidő az elsővel ellentétben lassabb tempóban kezdődött, s a szélsebes Gareth Bale hatalmas sprintje és remek labdája kellett ahhoz, hogy helyzetről beszélhessünk. A walesi szélvész kiugratása mesteri volt Benzemának, csak a francia megint a rosszabbik énjét vette elő, s Valdést bombázta telibe óriási helyzetben! Persze azért ehhez kellet a jól kijövő katalán kapus is!

Percekkel később viszont megint zörrent a háló! Előtte pedig CR bokája koppant. A kétszeres aranylabdás portugál elment Daniel Alves, aki büntető érően összeakasztotta a bokáját – meglehet, a visszajátszások alapján a  tizenhatoson kívül. Undiano Mallenco azonban a tizenegyespontra mutatott, Ronaldo pedig az égbe, miután sikeresen elvégezte a büntetőt. 3–2

Lendületben maradtak Ronaldóék! Az ő beadása után Benzema sarokkal, – mint egykoron Guti – tálalt Di María elé, aki éles szögből lőtt, Valdés viszont ismét a helyén volt. Iniesta igyekezett válaszolni, ballal kapásból milliméterekkel a léc fölé durrantott.

Tizenegyesre tizenegyes! Undiano Mallenco a túloldalon is befújta! Neymar hatalmas labdát kapott, Sergio Ramos pedig felrúgta a brazilt. Ramos megkapta a jogos piros lapját, Messi pedig bevágta a büntetőt! 3–3

A kiállítás után Carlo Ancelotti beküldte a védő Raphaël Varane-t a csatár Benzema helyére, Gerardo Martino pedig Pedro harcba küldésével frissítette övéit.  A Realnak tíz emberrel maradtak a kontrák, a Barca pedig kedvére játszhatta szokásos türelmes, sok passzos játékot.

Kapufa még úgyse volt a meccsen, Daniel Alves így azt trafálta telibe. A brazil jobb bekk bődületes nagy lövését nem érte el Diego López kapus, szerencséjére a labda a jobb kapufáról pattant ki!

Iniestát Xabi Alonso felrúgta, Undiano Mallenco ismét büntetőt ítélt! Messi ezt is bevarrta, mesterhármas az argentin! 3–4

A végén már nem tudott mit kezdeni a Real a Barcával, Undiano Mallenco pedig véget vetett az el Clásicónak, amelyen rég nem látott izgalmakat, rengeteg gólt és vitatható jeleneteket láthattunk – s nem utolsósorban Barcelona-sikert, amellyel tovább élesedett a küzdelem a bajnoki címért.

A Real Madrid jelen pillanatban jobb gólkülönbsége miatt vezeti a tabellát azonos pontszámmal az Atlético Madriddal, de a szezon végén majd az egymás elleni eredmények döntenek, amiben a Real rosszabb az Atléticónál