Vb-selejtezők: jól kezdett a magyar és a román válogatott

A román és a magyar válogatott is idegenbeli győzelemmel kezdte meg szereplését pénteken a 2014-es brazíliai világbajnokság európai selejtezősorozatában, a D csoportban.

Victor Pițurcă legénysége Észtországot győzte le 2-0-ra Tallinnban, Torje és Marica góljával. A selejtező következő mérkőzésén a románok kedden Andorrát fogadják Bukarestben.romanok

Egervári Sándor csapata 5-0-ra lépte le Andorrát. A két csapat történetének első egymás elleni meccsén Egervári Sándor szövetségi kapitány együttese Juhász Roland fejesével a 12. percben szerzett vezetést, majd Gera Zoltán a 32. percben 11-esből volt eredményes. A második félidőben Szalai Ádám az 54., Priskin Tamás a 68., míg Koman Vladimir a 82. percben talált a hazai kapuba.magyarok

A magyarok kedden 20:30-tól a vb-ezüstérmes hollandokkal mérkőznek majd a Puskás Ferenc Stadionban.

A játéknap legnagyobb meglepetése Olaszország bulgáriai döntetlenje, a többi sztárcsapat győzni tudott. Akárcsak Oroszország, melynek élén bemutatkozott Fabio Capello.

Világbajnoki selejtezők, 1. forduló

A-csoport:

Horvátország – Macedónia 1-0 (Jelavic 69.)
Wales – Belgium 0-2 (Kompany 42., Vertonghen 83.)

B-csoport:

Málta – Örményország 0-1 (Sarkisov 70.)
Bulgária – Olaszország 2-2 (Manolev 30., Milanov 66., ill. Osvaldo 36., 40.)

C-csoport:

Kazahsztán – Írország 1-2 (Konysbaev 37., ill. R. Keane 89. 11-esből, Doyle 90.)
Németország – Feröer-szigetek 3-0 (Götze 28., Özil 54., 71.)

D-csoport:

Észtország – Románia 0-2 (Torje 55., Marica 75.)
Andorra – Magyarország 0-5 (Juhász 12., Gera 32. -11-esből, Szalai 54., Priskin 68., Koman 82.)
Hollandia – Törökország 2-0 (Van Persie 17., Narsingh 90.)

E-csoport:

Albánia – Ciprus 3-1 (Sadiku 36., Cani 84., Bogdani 87., ill. Laban 45.)
Szlovénia – Svájc 0-2 (Narsingh 20., Inler 51.)
Izland – Norvégia 2-0 (Árnason 22., Finnbogason 81.)

F-csoport:

Oroszország – Észak-Írország 2-0 (Fayzulin 30., Shirokov 78. 11-esből)
Azerbajdzsán – Izrael 1-1 (Abisov 65., ill. Natcho 50.)
Luxemburg – Portugália 1-2 (D. D. Mota 13., C. Ronaldo 28., H. Postiga 54.)

G-csoport:

Liechtenstein – Bosznia-Hercegovina 1-8 (Christen 61., ill. Misimovic 26., 31., Ibisevic 33., 40., 83., Dzeko 46., 64., 81.)
Litvánia – Szlovákia 1-1 (Zaliukas 18., ill. Sapara 41.)
Lettország – Görögország 1-2 (Cauna 42. 11-esből, ill. Spiropoulos 57., Gekas 69.)

H-csoport:

Montenegró – Lengyelország 2-2 (Drincic 27., Vucinic 45., ill. Blaszczykowski 6. 11-esből, Mierzejewski 55.)
Moldova – Anglia 0-5 (Lampard 4., 29. az elsőt 11-esből, Defoe 32., Milner 74., Baines 83.)