Női kézilabda-vb: győzelemmel kezdtek a magyarok

A magyar női kézilabda-válogatott - különösen második félidei remek teljesítményével - 35-27-re legyőzte a cseh csapatot a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának szombati nyitányán.

A tavalyi Eb-n bronzérmes magyarok húsz perc után pörögtek fel. Addig az ellenfél vezetett, de amikor a védelem egyik oszlopa, Poznarová piros lapot kapott Görbicz letaglózásáért, már könnyebben ment a gólszerzés, igaz, a hátsó alakzat ekkor sem zárt tökéletesen. A folytatásban feljavult a játék, a magyarok már 28-18-ra és 31-21-re is vezettek.

Hajdu János szövetségi kapitány együttese legközelebb hétfőn lép pályára az esélytelenebbnek tartott tunéziai válogatott ellen.

D csoport, 1. forduló: Magyarország-Csehország 35-27 (18-16). A magyarokkal egy csoportban lévő román lányok Tunézia ellen játszanak szombat este.

FRISSÍTÉS: Románia válogatottja  27-17 (15-8)-re legyőzte Tunéziát.