Férfi kézilabda BL: a Veszprém kiütötte ukrán ellenfelét

Az MKB-MVM Veszprém 44-27-re legyőzte csütörtökön a vendég ukrán Motor Zaporizzsját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, és így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti csoportját.

A magyar együttes az első körben simán, 28-15-re nyert Szentpéterváron, majd a csoport rangadóján 30-29-re legyőzte a Rhein-Neckar Löwent. A Zaporizzsja a német gárda otthonában pontot szerzett (31-31), később pedig minimális különbséggel verte a Croatia Zagrebet.

Jól kezdett a Veszprém, remek támadójátékának köszönhetően a 8. percben már 7-3-ra vezetett, ekkor időt kértek a vendégek. Védekezési stílust váltott a Motor, felzárkózott 12-9-re, ám a hazai időkérést követően megint nőtt a különbség, amely a szünetig hétgólosra hízott.

A folytatásban sem kényelmesedett el a Veszprém, ennek köszönhetően a 41. percben már 27-17 volt az állás, majd a végén igazi örömkézilabdát láthatott az Aréna közönsége.

A Veszprém a következő fordulóban, jövő vasárnap Zágrábban lép pályára.