EL: a Steaua már továbbjutott, a Videoton reménykedhet

Csak a Steaua tudott nyerni a román csapatok közül az Európa-liga selejtezőjének rájátszásában, a katonák a litván Ekranas otthonában szerzett 2-0-s előnnyel nagy lépést tettek a csoportkör felé. Ugyanakkor a Dinamo és a Vaslui végleg eljátszotta esélyeit, ugyanis saját pályáján kapott ki a Metaliszt Harkiv, illetve az Internazionale Milanó csapatától 0-2-re. Az EL két magyar szereplője is felemás estét tudhat maga mögött, a Videoton értékes 0-0-s döntetlennel tért haza a Trabzonsportól, a megfogyatkozott Debrecen viszont kiütéses 0-3-s vereséget szenvedett Nyíregyházán az FC Brugge csapatától.515355-martinovici-vs-ekranas

A Budapest Honvédot kiejtő Anzsi Mahacskala soványka, egygólos előnyt szerzett hazai pályán az AZ Alkmaar ellen a kolozsvári CFR-ben is megfordult Traoré góljával. A CSZKA Moszkva Honda Keiszuke találatával győzött az AIK otthonában. A Newcastle United Ryan Taylor szabadrúgásgóljával egyenlített az Atromitosz ellen, s mentette egy egyre a találkozót Alan Pardew legénysége – igaz, a „szarkák” több meghatározó játékosuk nélkül léptek pályára Görögországban.newc640

A Slovan Liberec drámai végjátékban kerülte el a vereséget odahaza a Dnipro ellen: az ukrán együttes sokáig két góllal vezetett, a csehek a 90. percben büntetőből egyenlítettek. Hasonló körülmények között lett 2–2 a Feyenoord és a Sparta Prága meccse, ám ott a 93. minutumban született meg a döntetlent érő találat.

A Köteles Lászlóval felálló Genk 2–1-re kikapott a Luzern otthonában. A magyar kapus végigvédte a találkozót. Huszti Szabolcs csapata, a Hannover kis híján eltékozolta kétgólos előnyét a Slask Wroclaw otthonában, de végül 5–3-ra győzött. A magyar középpályás kezdőként 66 perc játéklehetőséghez jutott, a 38. percben sárgát kapott.

Néhány perces csúszással kezdődött a PAOK–Rapid Wien (2–1) találkozó: a két együttes szurkolói kisebb összetűzésbe keveredtek a mérkőzés előtt, s a görög rendőrség könnygázzal választotta szét a feleket. A helyi tudósítások szerint letartóztatás és személyi sérülés nem történt.paok-rapid-anreisser20120823213512

A nagy csapatok közül az Olympique Marseille, a Liverpool, a Lazio, az Internazionale és az Athletic Bilbao is érvényesítette a papírformát, a Bordeaux viszont nem tudott nyerni a Crvena zvezda vendégeként (0–0), csakúgy, mint a portugál Sporting a Horsens otthonában (1–1).