Kiábrándító magyar vereség Bukarestben

FRISSÍTÉS: Egervári Sándor szövetségi kapitány győzelmi mantrája üres beszédnek bizonyult: kiütéses, 3-0-ás vereséget szenvedett pénteken este a magyar válogatott Romániától a labdarúgó vb selejtező mérkőzésen. A mindvégig jobban játszó hazaiak góljait Marica, Pintilii és Tănase szerezte.

Másfél órával a mérkőzés kezdete előtt óriási üdvrivalgás tört ki a magyar szektorba már bebocsátott Fekete Seregből, amikor elsőként Szalai és Dzsudzsák megjelent a bukaresti Nemzeti Aréna gyepén a szokásos pályabejárásra.

Az 55 ezer férőhelyes stadionban egyelőre csak 5-6 ezer néző foglalta el a helyét. A magyar galeri hangjának elnyomása érdekében a rendezők maximumon nyomatják a legújabb techno-slágereket.

A sajtótribünben fura alakok is megjelennek néha, most épp egy ismert román népdalénekes vágta magát teljes díszbe a nagy meccs tiszteletére.Aki megírja a nevét Facebook-oldalunkon, az kap tőlünk egy... nagy semmit (az Alma Együttestől loptuk az ötletet - szerk. megj.)

Megérkeztek az összeállítások:

Románia: Tătărușanu - Mățel, Goian, Chiricheș, Raț - Bourceanu, Pintilii - Maxim, Stancu, Torje - Marica

Magyarország: Bogdán - Vanczák, Lipták, Guzmics, Kádár - Korcsmár, Varga - Koman, Böde, Dzsudzsák - Szalai

20.15 - az összeállítások után már a csapatok is a pályán. A románokat kitörő ujjongással fogadják, a magyarokat kiküldik az országból.

Együtt énekel a két tábor!!! We will, we will f...ck you - parafrazálták a híres Queens-slágert. Persze egy perccel később különválnak a szólamok és kölcsönösen gyalázzák egymást.

Hoppá, végleg eldőlt, hogy a Kolozsvári CFR "magyar" csapat: a román galeriben ülő U-ultrák kezdeményezésére a Nemzeti Aréna a vasutasokat gyalázza.

20.40 - háromnegyed ház az Arénában. A hangosbemondón most kellene halljuk a magyar csapat bemutatását. Kellene, de elnyomja a füttykoncert.

20.45 - hatalmas füttyköncert a magyar himnusz közben.

20.50 - a magyar szurkolók a pályának hátat fordítva hallgatják végig a román himnuszt.

21.00 - megkezdődött a mérkőzés, a kezdőrúgás a magyaroké volt.

21.02 - Guzmics eladott egy labdát saját térfélen Maricának, aki kapura tör, és simán a hálóba gurítja: Románia Magyarország 1-0.

21.10 - Pițurcă csapata az első pillanataktól uralja a játékot, a magyarok eddig még a román 16-osig sem jutottak el.

21.14 - Korcsmár szabálytalankodásért sárga lapot kapott.

21.17 - Stancu lesre fut; amúgy a románok kiváló formában játszanak, sokat tartják a labdát a magyar térfélen.

21.22 - incidens a lelátón, ám nem a román és a magyar, hanem a román rivális klubok szurkolói között; a hangosbemondó figyelmezteti a drukkereket, hogy csillapodjanak.

A csendőrök csak magyar zászlóval engedték be a vendégszurkolókat, ennek ellenére a fekete seregben néha meg-meg villan egy székely lobogó. "Salvăm Roșia Montana" (Megmentjük Verespatakot) – hirdeti egy román banner.

21.27 - a magyar válogatott fokozatosan kitör a saját térfeléről, támadásai azonban erőtlenek.

21.30 - Böde leesik a román 16-oson belül, a magyarok 11-est reklamálnak.

21.31 - Pintilii 25 méterről bombagólt lő, a labda a jobb felső sarokban köt ki, Bogdán tehetetlen: Románia - Magyarország: 2-0.

21.34 - Csere a magyaroknál: Korcsmár helyett egy középpályás, Hajnal áll be.

21.40 - Hajnal 35 méterről próbálja ki Tătărușanu kapus figyelmét egy egészséges lövéssel, itt az első magyar szöglet.

21.41 - Kádár a román 16-oson belülről mellé lő.

21.42 - Varga József hátulról födre teperi Maricát, nem kap sárgát. Közben megjön a magyar szurkolótábor hangja.

21.43 - Szalai felé nagyon ígéretes labda érkezik a román 16-oson belül, ám saját csapattársa, Böde beleér.

21.45 - kettő perc a hosszabbítás.

21.46 - Torje szabadrúgása román játékosról pattan ki. Lipták szabálytalankodik, sárga lapot kap.

21.47 - lefújják a félidőt.

Szünet.

22.05 - a magyarok valamivel bátrabban kezdik a második félidőt.

22.09 - Bourceanu sárga lapott kap, ez már a harmadik a mérkőzésen.

22.11 - Marica lezuhan a magyar 16-osban, de csak szimulált, legalábbis a játékvezető szerint.

Nem elég a magyar szurkolók bánata, a román szövetség által valahonnan összeszedett magyar fordítója tovább rontja az életkedvüket azzal, hogy a hangosbemondón „két darab ételt és italt” kínál nekik az MLSZ részéről. A román kapu mögött egy banner: "Mărășești, pe aici ungurii nu trec" (Ez Mărășești, itt a magyarok nem törhetnek át). A hazai drukkerek az 50. percben spontán himnuszéneklésbe kezdtek.

22.15 - Böde a román kapu fölé lő.

22.16 - Csere a románoknál: Cristian Tănase áll be Torje helyre.

22.21 - 41 405 fizető néző ül a Nemzeti Arénában, mondták be a hangosbemondón.

22.22 - Csere a románoknál: Adrian Popa áll be Maxim helyére.

22.25 - Csere a magyaroknál: egy csatár, Lovrencsics Gergő áll be Varga helyére.

22.27 - hajmeresztő magyar védelmi hiba, Stancu egyedül marad Bogdánnal, ám a magyar kapus hárít.

22.29 - Adrian Popa még a Stancuénál is nagyobb helyzetet hagy ki, Bogdán ismét bravúrosan véd; már simán lehetne 4-0 az eredmény,  Egervári csapatának hátvédei teljesen meg vannak zavarodva, sorra adják el a labdákat az ellenfélnek.

A magyar szurkolók hosszú percek után ismét hallatják hangjukat. Harcoljatok, harcoljatok - zengi a vendégszektor annak hatására, hogy pár percig a játék Tătărușanu kapuja elé költözött.

22.34 - Marica a földön hever, de nem történ szabálytalanság.

22.37 - Dzsudzsák kap szabadrúgást a bal szélen, kipattan a román védőkről.

22.39- újabb magyar szabadrúgás, a román kaputól 25 méterre; Szalai lő, fölé

Immár másodszor éneklik el a román himnuszt, nagyon tetszhet a bukaresti publikumnak az Aréna akusztikája. Az önszórakoztatás másik formája a mexikói hullám, amit a balek magyar hangosbemondó kifütyöléséért sem hajlandók abbahagyni.

22.43 - Koman kerül a földre, görcsöl a lába. Magyar csere: Szabics Imre áll be Koman helyére.

22.46 - Cristian Tănase 22 méterről kilövi a hosszúsarkot, Románia-Magyarország 3-0.

„Plecați acasă!” - kívánnak jó utat a félnapos buszozáshoz a vendégeknek a hazaiak. Jobb lett volna, a magyar szurkolóknak, ha megfogadják a tanácsot, mert akkor nem látják a harmadik gólt.

22.51 - A játékvezető lefújja a mérkőzést.