Női kézi Eb: vereséget szenvedett a nyitómeccsen a román válogatott Németországtól

19-22 arányú vereséget szenvedett csütörtökön a román válogatott Németországtól a Dániában zajló női kézilabda Európa-bajnokság nyitónapján.

A Crina Pintea, Laura Moisă és Denisa Dedu nélkül felálló románok katasztrofálisan kezdték a meccset, a németek 0-4-re, majd 1-7-re és 2-8-ra is vezettek, és ezt az előnyt a meccs végéig sem sikerült megfordítani, a szünetben 10-13-at mutatott a tabella.

A második félidő elején 14-14 (36 p.) majd 15-15 is volt az eredmény, de a román csapat belefáradt az üldözésbe, hibát hibára halmozott, gyakran került emberhátrányba, nem talált megoldásokat a támadójátékban, nyolc percig egyetlen gólt sem lőtt, és a németek az 52. percre ismét négyet tettek közé (16-20). Még Iulia Dumanska kiváló kapusteljesítménye (43%, négy kivédett hetes) sem tudta ellensúlyozni Cristina Neagu gyenge teljesítményét (4 gól 14 lövésből, egy kihagyott hetes).

Románia góljait Cristina Neagu 4, Eliza Buceschi 3, László Krisztina 3, Lorena Ostase 3, Alexandra Subţirică-Iovănescu 2, Nicoleta Dincă 1, Andreea Popa 1, Sonia Seraficeanu 1, és Ana Maria Iuganu 1 lőtték. A német csapatból Kim Naidzinavicius 4, Emily Bolk 4, Julia Maidhof 4, Antje Lauenroth 3, Amelie Berger 2, Marlene Zapf 2, Alina Grijseels 1, Xenia Smits 1, Javhenyija Minyevszkaja 1 volt ereményes.

A csoport másik mérkőzésén Norvégia lehengerelte a lengyeleket.

Eredmények D csoport:

• Románia - Németország 19-22 (10-13)
  • Norvégia - Lengyelország 35-22 (17-13)

Románia következő mérkőzésére szombaton, 17 órakor kerül sor Lengyelország ellen.

(Címlapi fotó forrása: Twitter/EHF EURO)