BL: vezetett, majd hosszabbításban kapott góllal kikapott Torinóban a Fradi

A Ferencváros hosszabbításban kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a Juventus vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, így a torinóiak továbbjutottak a négyesből.

A végig bátran futballozó Ferencváros Myrto Uzuni találatával szerzett vezetést a 19. percben, így a magyar csapat eddig minden BL-csoportmérkőzésén legalább egyszer eredményes volt. Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo a 35. percben egyenlített, a Zebrák győztes gólját pedig a csereként beálló Alvaro Morata fejelte a 92. percben. Az FTC rosszabb gólkülönbsége miatt a Dinamo Kijev mögött maradt a G csoportban, melyből az olaszok mellett szintén nyolcaddöntőbe jutott a továbbra is százszázalékosan élen álló FC Barcelona. Jövő szerdán az ötödik fordulóban a magyar bajnok a katalán sztárcsapatot fogadja a Puskás Arénában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, G csoport, 4. forduló:
Juventus (olasz)-Ferencváros 2-1 (1-1)
Torino, Allianz Stadion, zárt kapus, v.: Daniel Siebert (német)
    gólszerzők: Ronaldo (35.), Morata (92.), illetve Uzuni (19.)
    sárga lap: Danilo (80.), Chiesa (93.), illetve Sigér (66.)
Juventus: Szczesny - Cuadrado, Danilo, De Ligt, Sandro - McKennie (Kulusevski, 62.), Bentancur (Rabiot, 83.), Arthur (Ramsey, 83.), Bernardeschi (Chiesa, 62.) - Dybala (Morata, 62.), Ronaldo
Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 75.), Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Sigér (Laidouni, 75.), Somalia - Zubkov (Isael, 70.), Uzuni, Nguen (Boli, 70.)

Már a középkezdés után látszott, hogy a magyar bajnok kifejezetten bátor futballra készült, ugyanis még egy perc sem telt el, amikor Nguen egy távoli lövéssel próbálkozott, így a kapusok közül elsőként Szczesnynek akadt dolga. Amikor a Juventus már a saját térfelén letámadta a Ferencváros labdarúgóit, akkor gondot okozott a labdakihozatal, de ha kicsit visszább húzódtak a Zebrák, a zöld-fehérek is gond nélkül eljutottak az ellenfél kapujáig. Dibusznak először 14 perc után kellett nagyot védenie Dybala próbálkozásánál. Bár a torinóiak enyhe mezőnyfölényben futballoztak, a magyarok nem adták fel a támadásvezetés lehetőségét, labdaszerzés után mindig megindultak előre, egy ilyen gyors kontra végén az idei csoportkörben először vezetést is szereztek. A 19. percben történt mindez, amikor Nguen kapott labdát középen a felezővonalnál, kicselezte Danilót, majd jobb oldalt elfutott, beadása megpattant a visszazáró Danilón, de az így lett tökéletes a védőjét középen megelőző Uzuninak, aki öt méterről a kapuba lőtt (0-1).

A Juventus hátrányban is csak meddő fölényben játszott, az FTC kontrái pedig továbbra is veszélyesek maradtak, egyszer Zubkov jó helyzetből lőhetett 20 méterről, de a védőt találta el, másik alkalommal pedig Nguen rossz labdaátvétele akadályozta meg a nagy helyzet kialakulását. Ronaldo egy jól eltalált lövéssel ugyan egyenlített, de a Ferencvárost ez sem vetette vissza, rögtön utána ígéretes lövőhelyzete akadt Zubkovnak és Heisternek is, azonban mindketten a bevetődő védőt találták el. A szünet előtti percekben kissé beszorult a Ferencváros, ám nem kapott gólt.

A térfélcserét követően is a torinóiak játszottak fölényben, de ekkor már a magyar csapatnak kevesebb ereje maradt ellenakciókra, egyre kevésbé tudta megtartani a labdát az agresszív hazai letámadás miatt. A Dibusz kapujára nehezedő nyomást jelezte, hogy Bernardeschi 17 méterről a bal kapufát találta el, nem sokkal később viszont a Ferencvárosnak ismét volt egy gyors kontrája, melynek végén megint egy utolsó pillanatban becsúszó védő mentett. Az utolsó húsz percbe lépve Ronaldo rontott ziccerben, pedig már kicselezte Dibuszt is, de a magyar kapus végül bravúrral mentett. Ahogy fogyott az idő, egyre idegesebbé vált a Juventus, a vendégvédelem pedig megőrizte stabilitását, így a jóval esélyesebb olasz együttes csak szórványosan tudott veszélyeztetni. Amikor már úgy tűnt, a Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva ponttal távozhat az Allianz Stadionból, Morata fejese és Dibusz szerencsétlen mentési kísérlete a Juventus javára döntötte el a meccset, pedig a Ferencváros pontszerzése korántsem lett volna érdemtelen.

BL, 4. forduló
E-csoport

• Rennes (francia)–Chelsea (angol) 1–2 (Guirassy 85., ill. Hudson-Odoi 22., Giroud 90.)
  • FK Krasznodar (orosz)–Sevilla (spanyol) 1–2 (Wanderson 56., ill. Rakitic 4., El Haddadi 90+5.)
1. Chelsea           4 3 1 – 9–1 +8  10
2. Sevilla             4 3 1 –  6–3 +3  10
3. FK Krasznodar 4 – 1 3 4–10 –6  1
4. Rennes             4 –  1 3 2–7 –5  1

F-csoport

• Lazio (olasz)–Zenit (orosz) 3–1 (Immobile 3., 55. – a másodikat 11-esből, Parolo 22., ill. Dzjuba 25.)
  • Borussia Dortmund (német)–FC Bruges (belga) 3–0 (Haaland 18., 60., Sancho 45.)
1. Borussia Dortmund 4 3 – 1 9–3 +6  9
2. Lazio                       4 2 2 – 8–4 +4  8
3. FC Bruges               4 1 1 2 3–8 –5  4
4. Zenit                        4 – 1 3 3–8 –5  1

G-csoport

• Juventus (olasz)–Ferencváros 2–1 (C. Ronaldo 35., Morata 90+2., ill. Uzuni 17.)
  • Dinamo Kijev (ukrán)–Barcelona (spanyol) 0–4 (Dest 52., Braithwaite 57., 70. – a másodikat 11-esből, Griezmann 90+2.)
1. Barcelona        4 4 – – 13–2 +11  12
2. Juventus          4 3 – 1 8–4 +4  9
3. Dinamo Kijev   4 – 1 3 3–10 –7  1
4. Ferencváros    4 – 1 3 5–13 –8  1

H-csoport

• Paris Saint-Germain (francia)–RB Leipzig (német) 1–0 (Neymar 11. – 11-esből)
  • Manchester United (angol)–Basaksehir (török) 4–1 (B. Fernandes 7., 19., Rashford 35. – 11-esből, D. James 90+2., ill. Türüc 75.)
1. Manchester United 4 3 – 1 12–4 +8  9
2. Paris SG                 4 2 – 2 5–4 +1  6
3. RB Leipzig              4 2 – 2 4–7 –3  6
4. Basaksehir              4 1 – 3 3–9 –6  3

(Címlapi fotó forrása: Agerpres/EPA)